2018-06-12T11:53:17+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Egzamin w szkolnych podziemiach na zakończenie kursu samoobrony [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

W ciemnych korytarzach szkolnej piwnicy odbył się egzamin praktyczny stanowiący podsumowanie kursu „Bądź Bezpieczna”. Uczestniczki kursu musiały skutecznie odeprzeć atak napastnika stosując techniki samoobrony nabyte podczas kilkudziesięciu godzin szkolenia. Niestety, nie obyło się bez urazów i siniaków.

Tradycyjne już część praktyczna XVI edycji kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” kończy się egzaminem, który odbywa się w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce. Podczas prowadzonych symulacji pod okiem instruktora sierż.  Daniela Zaręby z ostrołęckiej komendy oraz trzech doświadczonych pozorantów, m.in. z Berserkers Team Ostrołęka Joanny Stefens, Bartłomieja Laskowskiego oraz Filipa Jamrozik, uczestniczki miały możliwość wykorzystania wszystkich umiejętności nabytych podczas szkolenia.

Początkowym scenariuszem egzaminu końcowego był napad jednego lub kilku agresorów na samotną kobietę w ciemnym pomieszczeniu. Po wejściu pogrążonej w ciemności piwnicy uczestniczki czekały na to, jak potoczą się dalsze wydarzenia. Były napady, rozboje, próby kradzieży.

- Śmiało można powiedzieć, że panie bardzo uważnie pracowały podczas szkolenia. Dowodem na to są obrażenia jakie zaatakowane przez „napastników” panie zadały pozorantom. Pierwszy raz w historii kursu jednym z trzech pozorantów była przedstawicielka płci pięknej – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Nad dobrym samopoczuciem psychicznym uczestniczek w trakcie trudnego egzaminu czuwał wieloletni przyjaciel kursu, czyli psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu podkom. Anna Szymańska.

- Po przeprowadzonym egzaminie należy podkreślić, że każda z pań biorących udział w szkoleniu poza nabytymi wysokimi umiejętnościami wykazała się dużą odwagą i determinacją – dodaje asp. Żerański.

Już za kilka dni nastąpi oficjalne zakończenie kursu, gdzie panie otrzymają z rąk organizatorów, partnerów oraz organizatorów w pełni zasłużone dyplomy i certyfikaty. Kolejna edycja kursu odbędzie się jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×