2018-04-05T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XVI edycja kursu „Bądź Bezpieczna” oficjalnie rozpoczęta [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 6975
1
0
0

30 pań rozpoczęło właśnie kolejną już, 16. edycję kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna”. Przed uczestniczkami kilka tygodni wytężonej pracy, ćwiczeń i wykładów, które w swoim założeniu mają przygotować je na starcie z potencjalnym napastnikiem.

 
W środę 4 kwietnia w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się uroczyste rozpoczęcie XVI edycji szkolenia samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna”. W inauguracji wzięli udział nadkom. Jarosław Deptuła Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce, członek zarządu KSS "Obrońca" z Troszyna Hubert Zaorski, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Piotr Góralczyk, Kierownik Rewiru Dzielnicowych podkom. Tomasz Chrzanowski, sierż. Daniel Zaręba - instruktor zajęć z samoobrony oraz funkcjonariusz zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii sierż. szt. Aneta Waracka.
 
W szkoleniu w tej edycji udział weźmie 30 pań. Wśród nich są reprezentantki Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Przed nimi wiele godzin zajęć. Najwięcej bo ponad trzydzieści to samoobrona, oprócz niej odbędą się także zajęcia, m.in. psychologii i wiktymologii, strzelectwa sportowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z zakresu prawa karnego, gdzie poruszone zostaną aspekty obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności, przemocy w rodzinie, bezpieczeństwa w środkach komunikacji, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dietetyki.
 
Z ramienia ostrołęckiej komendy instruktorami zajęć z samoobrony będą, m.in. sierż. Daniela Zaręba, który jest brązowym medalistą Polski służb mundurowych w kickboxingu i zdobywcą Pucharu Europy w tej samej dyscyplinie oraz instruktor technik i taktyk interwencji policyjnych asp. Jacek Glinka.
 
Na ,,macie” kursantki będą mogły spotkać się z doświadczonymi instruktorami m.in. z Arkadiuszem Ludwiczak z Fight Academy, a także wspólnie z Adrianną Ładą poćwiczyć w klubie "Endorfina". Panie od organizatorów i partnerów kursu otrzymały indeksy, w których będą zdobywały wpisy od prowadzących zajęcia, potwierdzające ich obecność. Pierwsze zajęcia praktyczne odbędą się już za tydzień.
 
Kurs zakończy się egzaminem w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10, podczas którego panie w trakcie symulacji mogą w realnych warunkach będą mogły sprawdzić umiejętności nabyte podczas kursu.
 
Organizatorzy XVI edycji kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna:
Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski    
Miasto Ostrołęka            
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia
 
Partnerzy Projektu:
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Klub Strzelecki „Obrońca” z Troszyna - pułkownik Eugeniusz Gorczyca
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej
Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia
MZK w Ostrołęce            
Strefa Przetrwania - Bartłomiej Domian, Michał Napiórkowski  
Fight Academy -  Arkadiusz Ludwiczak
Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
Naturhouse
"Endorfina" Adrianna Łada
"Pracownia Kreatywności Cacko" Michalina Deptuła.
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1
zdjecie 6975