2018-02-26T10:12:37+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XV edycja Bądź Bezpieczna trwa w najlepsze [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Za nami kolejne z zajęć organizowanych w ramach XV edycji kursu samoobron dla pań „Bądź Bezpieczna”. W piątek i w sobotę uczestniczki przyswoiły cenną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdrowego odżywiania.

Zajęcia odbyły się w piątek i w sobotę w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Jeden z punktów piątkowych zajęć związany był z szeroko pojętym zdrowym odżywianiem. Zajęcia poprowadziła reprezentująca Centrum Dietetyczne Naturhouse Joanna Duch, która zwróciła uwagę w jaki sposób tracić kilogramy, by nie ucierpiało na tym nasze zdrowie oraz jak utrzymać stabilną masę ciała. Prelegentka wskazała także na fakty i mity dotyczące zdrowego odżywiania oraz podała przydatne wskazówki w komponowaniu dobrze zbilansowanego jadłospisu oraz przybliżyła rolę prawidłowego odżywiania w profilaktyce chorób dietozależnych. Duża część zajęć poświęcona została pytaniom od uczestniczek szkolenia. Dotyczyły ona przede wszystkim godzin posiłków, produktów żywieniowych oraz ich wartości.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest właściwe  udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. Jednak wiele osób nie posiada w tym zakresie odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Nawet proste czynności wykonane w odpowiedni sposób mogą uratować życie. Dlatego już następnego ranka  rozpoczęły się zajęcia z  zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i elementów ratownictwa specjalistycznego. Przeprowadzone zostały przez Michała Napiórkowskiego i Bartłomieja Domiana z  Fundacji Strefa Przetrwania.

Podczas zajęć panie zapoznały się,  m.in. z techniką resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach nagłych, na podstawie autentycznych zdarzeń oraz zapoznały się z analizą potencjalnych zagrożeń. Prowadzący zajęcia duży nacisk położyli na aspekty związane z ratownictwem dzieci i niemowląt. W dziedzinie ratownictwa specjalistycznego przeprowadzono zajęcia w zakresie: pożar zamknięty i ewakuacja osób; wypadki komunikacyjne; zagrożenia na akwenach wodnych; zagrożenia terrorystyczne, a ratownictwo; zagrożenia ze strony aktywnego strzelca; czynniki stresogenne.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×