2017-06-23T09:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Napad w autobusie? Uczestniczki kursu Bądź Bezpieczna wiedzą jak się obronić [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Uczestniki kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna” wiedzą jak skutecznie odeprzeć atak napastnika w autobusie. Wszystko to za sprawą zajęć z instruktorem, które odbywały się w autokarze udostępnionym przez MZK Ostrołęka.

Dobiega końca XIV już edycja kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna”. Tradycyjnie już jednym z elementów szkolenia są zajęcia w środkach komunikacji publicznej. Wczoraj panie miały okazję spróbować swoich sił w starciu z napastnikiem w autobusie.

Wczoraj o godzinie 19:00 policjanci z ostrołęckiego zespołu komunikacji społecznej z uczestniczkami przeprowadzili zajęcia poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Omówiona została tematyka związana z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić na drodze zarówno z perspektywy kierującego samochodem, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Uczestniczki obejrzały także, m.in. film przygotowany w ramach kampanii społecznej „Krzyże Kurpiowszczyzny”.  Wskazano na zagrożenia, które mogą wystąpić na drodze oraz wskazano sposoby na ich unikniecie.

Następnie przyszedł czas na zajęcia praktyczne z zakresu bezpieczeństwa w środkach komunikacji publicznej, które przeprowadził instruktor technik i taktyk interwencji policyjnych st. asp. Robert Stypiński. Zajęcia w autobusie były możliwe dzięki wieloletniemu partnerowi kursu tj. Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Ostrołęce, który udostępnił na potrzeby kursu nowoczesny autobus.

Po krótkim omówieniu teoretycznym i wskazaniu, m.in. sposobów działania kieszonkowców. Panie miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności nabytych na wcześniejszych treningach. W rolę napastnika wcielił się st. asp. Robert Stypiński. Szkolenie przyniosło pożądany efekt, ponieważ żadna z jego uczestniczek nie dała się zaskoczyć agresorowi skutecznie powalając do na ziemię.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2