zdjecie 993
2016-12-08T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XIII edycja Bądź Bezpieczna: Zajęcia na strzelnicy i z dietetykiem [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
1
0
0

Kilkadziesiąt pań bierze udział w XIII edycji kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna”. Za nami kolejne zajęcia. Uczestniczki spróbowały swoich sił na strzelnicy oraz dowiedziały się o zdrowych nawykach żywieniowych.

W ramach XIII edycji kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” współorganizowanego przez samorząd Ostrołęki oraz Komendę Miejską Policji w Ostrołęce, odbywają się ciekawe warsztaty i zajęcia. Wczoraj w sali konferencyjnej ostrołęckiej komendy bezpieczeństwo było omawiane z perspektywy zdrowego żywienia. Zajęcia poprowadziła reprezentujące Centrum Dietetyczne Naturhouse Joanna Duch, która w sposób bardzo interesujący i praktyczny omówiła zasady zdrowego odżywiania, złe i dobre nawyki żywieniowe oraz wskazała sposoby w jaki sposób tracić kilogramy by nie ucierpiało na tym nasze zdrowie, oraz jak utrzymać stabilną masę ciała.

Duża część zajęć poświęcona została pytaniom od uczestniczek szkolenia. Dotyczyły ona przede wszystkim godzin posiłków, produktów żywieniowych oraz ich wartości. Na zakończenie spotkania uczestniczki otrzymały ulotki zdrowego odżywiania.  Po zakończonym szkoleniu panie udały się na trening z samoobrony.

Kilka dni wcześniej w ramach kursu odbyły się zajęcia na strzelnicy w Troszynie. Od samego początku partnerem kursu jest Klub Strzelectwa Sportowego ,,OBROŃCA ‘’w Troszynie, Eugeniusz Gorczyca oraz przedstawiciele Klubu po raz kolejny przeprowadzili z uczestniczkami kursu zajęcia ze strzelectwa sportowego.

Panie najpierw wzięły udział w szkoleniu teoretycznym, podczas którego zwrócono uwagę na zasady bezpieczeństwa na strzelnicy. Następnym etapem było strzelanie. Panie miały możliwość oddania strzałów zarówno z broni krótkiej, jak i długiej. W obydwóch przypadkach wykazały się niezwykle celnym okiem. 

Organizatorzy dla uczestniczek kursu oprócz zajęć z samoobrony przygotowali jeszcze dużo atrakcji, mowa o symulatorze jazdy na motorowerze, bezpieczeństwa w środkach komunikacji, a także zajęć dotyczących zdrowego żywienia przeprowadzonych przez dietetyk. Zajęcia mogły odbyć się dzięki wsparciu MZK Ostrołęka, które od wielu lat jest jednym z głównych partnerów kursu.

Organizatorami kursu są: Prezydent Miasta Ostrołęka Pan Janusz Kotowski, miasto Ostrołęka, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce oraz Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 993