2016-12-08T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XIII edycja Bądź Bezpieczna: Zajęcia na strzelnicy i z dietetykiem [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Kilkadziesiąt pań bierze udział w XIII edycji kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna”. Za nami kolejne zajęcia. Uczestniczki spróbowały swoich sił na strzelnicy oraz dowiedziały się o zdrowych nawykach żywieniowych.

W ramach XIII edycji kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” współorganizowanego przez samorząd Ostrołęki oraz Komendę Miejską Policji w Ostrołęce, odbywają się ciekawe warsztaty i zajęcia. Wczoraj w sali konferencyjnej ostrołęckiej komendy bezpieczeństwo było omawiane z perspektywy zdrowego żywienia. Zajęcia poprowadziła reprezentujące Centrum Dietetyczne Naturhouse Joanna Duch, która w sposób bardzo interesujący i praktyczny omówiła zasady zdrowego odżywiania, złe i dobre nawyki żywieniowe oraz wskazała sposoby w jaki sposób tracić kilogramy by nie ucierpiało na tym nasze zdrowie, oraz jak utrzymać stabilną masę ciała.

Duża część zajęć poświęcona została pytaniom od uczestniczek szkolenia. Dotyczyły ona przede wszystkim godzin posiłków, produktów żywieniowych oraz ich wartości. Na zakończenie spotkania uczestniczki otrzymały ulotki zdrowego odżywiania.  Po zakończonym szkoleniu panie udały się na trening z samoobrony.

Kilka dni wcześniej w ramach kursu odbyły się zajęcia na strzelnicy w Troszynie. Od samego początku partnerem kursu jest Klub Strzelectwa Sportowego ,,OBROŃCA ‘’w Troszynie, Eugeniusz Gorczyca oraz przedstawiciele Klubu po raz kolejny przeprowadzili z uczestniczkami kursu zajęcia ze strzelectwa sportowego.

Panie najpierw wzięły udział w szkoleniu teoretycznym, podczas którego zwrócono uwagę na zasady bezpieczeństwa na strzelnicy. Następnym etapem było strzelanie. Panie miały możliwość oddania strzałów zarówno z broni krótkiej, jak i długiej. W obydwóch przypadkach wykazały się niezwykle celnym okiem. 

Organizatorzy dla uczestniczek kursu oprócz zajęć z samoobrony przygotowali jeszcze dużo atrakcji, mowa o symulatorze jazdy na motorowerze, bezpieczeństwa w środkach komunikacji, a także zajęć dotyczących zdrowego żywienia przeprowadzonych przez dietetyk. Zajęcia mogły odbyć się dzięki wsparciu MZK Ostrołęka, które od wielu lat jest jednym z głównych partnerów kursu.

Organizatorami kursu są: Prezydent Miasta Ostrołęka Pan Janusz Kotowski, miasto Ostrołęka, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce oraz Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×