eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XII edycja Bądź Bezpieczna: Atak na kobietę w ciemnej piwnicy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8745
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Uczestniczki XII edycji kursu samoobrony mogły w realnych warunkach sprawdzić nabyte umiejętności. Na zakończenie szkolenia organizatorzy przygotowali swoisty egzamin odbywający się w ciemnych podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10.

W piątek, 1 lipca odbyły się ostatnie zajęcia w ramach XII edycji kursu samoobrony dla kobiet „Bądź Bezpieczna”. Tradycyjnie już szkolenie zakończyło się specyficznym egzaminem. W podziemiach ostrołęckiej „dziesiątki” przygotowano symulacje realnych sytuacji, z jakimi każda z kobiet spotkać się może w prawdziwym życiu.

- Już od kilku edycji kurs samoobrony „Bądź Bezpieczna” kończy się symulacją. Oznacza to walkę z napastnikami. Nie inaczej było podczas finału XII edycji szkolenia. Panie miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zawodnikami Fight Academy. By symulacja była bardziej wiarygodna przeprowadzono ją w piwnicach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce. Po wejściu do ciemnych pomieszczeń czekały na to jak potoczy się scenka. Były napady, rozboje, próby kradzieży. Śmiało można powiedzieć, że panie uważnie przepracowały ponad dwa miesiące szkolenia – mówi podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W zajęciach uczestniczyła podkom. Anna Szymańska psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, która omówiła poszczególne symulacje od strony emocji. Symulacje prowadził asp. Robert Stypiński koordynator zajęć samoobrony.

Organizatorzy szkolenia:
Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski                             
Miasto Ostrołęka                                
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce                                
Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×