2016-05-27T17:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

XII edycja Bądź Bezpieczna: O obronie koniecznej i bezpieczeństwie w ruchu drogowym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
XII edycja kursu samoobrony dla kobiet „Bądź Bezpieczna” znacznie przyspiesza. Za nami zajęcia z obrony koniecznej, bezpieczeństwie w ruchu drogowym a także niecodzienny trening.

W ciągu ostatnich tygodni kurs samoobrony Bądź Bezpieczna znacznie przyśpieszył. Wśród zrealizowanych zajęć nie zabrakło zarówno wykładów, treningów oraz innych zajęć praktycznych.

Na początek teoria. W tym miejscu wspomnieć należy o wykładach dotyczących zagadnień prawnych. Obrona konieczna i stan wyższej konieczności omówione zostały przez Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu kom. Andrzeja Rydzewskiego. Wiedza zdobyta podczas tych zajęć często przydaje się na zakończenie szkolenia podczas prowadzonych symulacji.

- „Bądź Bezpieczna” to szkolenie, które bardzo szeroko dotyka bezpieczeństwa, dlatego też w ramach zajęć prowadzone są zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mł.asp. Tomasz Żerański podczas prelekcji odniósł się do specyfiki ruchu na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Panie otrzymały m.in. płyty kampanii społecznej „Krzyże Kurpiowszczyzny”. Najważniejsza część tych zajęć wiązała się jednak z symulatorem jazdy motorowerem. Panie sprawdziły jak w praktyce wyglądają ich umiejętności jazdy jednośladem – mówi podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Nie możemy jednak zapominać, że „Bądź Bezpieczna” skupia się przede wszystkim na samoobronie. Zajęcia realizowane przez asp. Roberta Stypińskiego instruktora technik i taktyk interwencji policji, Arkadiusza Ludwiczaka z Fight Academy oraz Rafała Gumowskiego z Cross Fight Gym przygotowują panie do egzaminu, który zbliża się dużymi krokami. Umiejętności radzenia sobie z napastnikiem, odpowiednia wydolność organizmu to tylko część celów jakie postawili przed sobą instruktorzy.

Organizatorzy szkolenia:
Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski                   
Miasto Ostrołęka                               
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce                   
Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30