2016-01-21T15:50:28+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Bądź Bezpieczna": Zajęcia strzeleckie w Troszynie  [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP Ostrołękafot. KMP Ostrołęka
REKLAMA

Kilkaset strzałów oddały uczestniczki XI już edycji szkolenia „Bądź Bezpieczna”. Zajęcia strzeleckie od wielu lat towarzyszą jednej z najpopularniejszych akcji profilaktycznych ostrołęckich policjantów. W tym roku rusza kolejna edycja.

Wczoraj już po raz kolejny w ramach kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna” odbyły się zajęcie ze strzelectwa sportowego. Tradycyjnie już zajęcia poprowadził Eugeniusz Gorczyca wraz z przedstawicielami Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca”. Panie,  nim wzięły do ręki broń, wzięły udział w szkoleniu teoretycznym, podczas którego zwrócono uwagę na zasady bezpieczeństwa na strzelnicy.      
  
                Następny etapem były już strzelania. Najpierw broń długa i strzały oddawane z pozycji siedzącej, a tu nie brakowało pań, które zdobyły maksymalną ilość punktów lub zbliżyły się do ideału. Kolejne strzelania to już pozycja stojąca i broń krótka. Również w tym przypadku panie mogły pokazać swoje wysokie umiejętności.

Trening strzelecki od lat cieszy się ogromną popularnością. Zawsze oceniany jest on wysoko przez uczestniczki poszczególnych kursów samoobrony. Podczas XI edycji organizatorzy przygotowali jeszcze kilka ciekawych wykładów. Mowa m.in. o wykorzystaniu symulatora jazdy motorowerem jak również bezpieczeństwa w środkach komunikacji publicznej. Po raz kolejny dzięki wsparciu MZK w Ostrołęce zajęcia będą przeprowadzone w autokarze.


Organizatorzy XI Edycji Szkolenia Bądź Bezpieczna:
Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski          
Miasto Ostrołęka            
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce  
Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.
Zespół ds. Komunikacji Społecznej

Źródło: KMP w Ostrołęce
REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×