2017-04-19T17:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kurs samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” wystartował po raz czternasty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
2
0
0

39 uczestniczek weźmie udział w czternastej edycji kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna”. Cieszące się niesłabnącą popularnością zajęcia organizowane m.in. przez ostrołęcką policję w znaczący sposób wpływają na świadomość i poczucie bezpieczeństwa wśród kobiet.

Oficjalne rozpoczęcie XIV edycji kursu odbyło się w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. O tym,  jak dużym zainteresowaniem cieszy się kurs samoobrony może świadczyć czas trwania  zapisów, który wyniósł niespełna 35 minut, a liczba chętnych znacznie przekraczała i tak zwiększoną ilość 39 uczestniczek.

Panie przez kilka najbliższych tygodni będą szkolić się teoretycznie i praktycznie pod czujnym okiem instruktorów. Najwięcej zajęć zostanie przeprowadzonych z samoobrony – ponad 30 godzin. Reszta to zajęcia teoretyczne, m.in. z psychologii i wiktymologii, pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdrowego odżywiania, handlu ludźmi, oraz psychologii.

Uczestniczki będą mogły  także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie pod okiem doświadczonych instruktorów z klubu strzeleckiego „Obrońca” w Troszynie. Dzięki wieloletniemu partnerowi kursu, czyli MZK w Ostrołęce przeprowadzone zostaną także zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w środkach komunikacji publicznej.

Podczas inauguracji uczestniczki zostały zapoznane z kwestiami organizacyjnymi oraz otrzymały scenariusze zajęć kursu z wyszczególnieniem konkretnych dat, rodzajów zajęć i prowadzących je instruktorów. Następnie panie udały się na pierwsze w tej edycji zajęcia z samoobrony, które przeprowadził instruktor technik i taktyk interwencji ostrołęckiej komendy st. post. Daniel Zaręba. Zajęcia odbyły się na sali sportów walki w hali im Arkadiusza Gołasia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2