eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Egzamin w podziemiach na zakończenie kursu samoobrony [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7507
zdjecie 7507
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
Egzaminem praktycznym zakończyły się ostatnie zajęcia realizowane w ramach kursu samoobrony dla kobiet „Bądź Bezpieczna”. Panie musiały zmierzyć się z „napastnikiem” w ciemnych podziemiach ostrołęckiej dziesiątki.

Ostatnie z zajęć praktycznych realizowanych w ramach kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna” odbyły się w czwartek, 2 lutego. Uczestniczki pod czujnym okiem policyjnego instruktora i pozorantów z „Fight Academy” mogły sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Swoisty egzamin odbył się w ciemnych podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.

Podczas prowadzonych symulacji pod okiem instruktora st. post. Daniela Zaremby z ostrołęckiej komendy oraz dwóch doświadczonych pozorantów z „Fight Academy” Piotra Golon i Krystiana Gnatowskiego uczestniczki miały możliwość wykorzystania wszystkich umiejętności nabytych podczas szkolenia.

Na potrzeby egzaminu w podziemiach ostrołęckiej „dziesiątki” przygotowano symulacje realnych sytuacji z jakimi każda z kobiet spotkać się może na co dzień.

- Już od kilku edycji kurs samoobrony kończy się symulacją, czyli walką z potencjalnymi napastnikami. By były one bardziej wiarygodne przeprowadzono je w piwnicach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce. Po wejściu do ciemnych pomieszczeń uczestniczki czekały na to, jak potoczą się dalsze wydarzenia. Były napady, rozboje, próby kradzieży. Śmiało można powiedzieć, że panie bardzo uważnie pracowały podczas szkolenia – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21 dk22 dk23 dk24
 25  26  27  28 dk29 dk30 dk31
×