zdjecie 993
2016-12-14T14:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczestniczki kursu Bądź Bezpieczna na zajęciach z pierwszej pomocy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
1
0
0

W programie kolejnej już edycji kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” zaplanowano zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki warsztatom przeprowadzonym z wykorzystaniem specjalnych fantomów uczestniczki wiedzą, m.in. jak pomóc niemowlakowi czy osobie dorosłej.

- Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że pierwsze sekundy w przypadku udzielania pomocy osobom poszkodowanym są niezwykle cenne. W porę otrzymana pomoc diametralnie zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycie. Dlatego po raz kolejny już uczestniczki XIII edycji kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna” miały możliwość zdobycia odpowiedniej wiedzy teoretycznej i praktycznej pod okiem osób, które na co dzień niosą pomoc osobom potrzebującym. Szkolenie odbyło się w sobotę w siedzibie ostrołęckich policjantów. Zajęcia poprowadził partner szkolenia Fundacja Strefa Przetrwania oraz ratownik medyczny Bartłomiej Domian – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pierwsza część szkolenia miała charakter teoretyczny. St. asp. Michał Napiórkowski dowódca sekcji Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Zwrócił uwagę na różne sytuacje ekstremalne, w których możemy się znaleźć i gdzie niezbędna może być nasze pomoc. Opisał on, m.in. zachowania się osób pokrzywdzonych podczas pożarów czy utonięć, jednocześnie wskazując na zagrożenia dla osób niosących pomoc.

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej nie mogłyby się obyć bez zajęć praktycznych. Resuscytacja zaprezentowana została przez Bartłomieja Domiana na co dzień ratownika medycznego ostrołęckiego pogotowia. Każda z uczestniczek szkolenia miała możliwość przećwiczyć cały cykl niesienia pomocy. Co ważne ćwiczenie dotyczyły także pomocy dla dzieci i niemowląt.

Panie otrzymają certyfikaty ukończenia szkolenia z zakresu elementów ratownictwa specjalistycznego i pierwszej pomocy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 993