2017-05-10T15:34:39+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O wiktymologii i psychologii na kursie samoobrony dla kobiet „Bądź Bezpieczna” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

XIV edycja kursu samoobrony dla kobiet „Bądź Bezpieczna” trwa w najlepsze. Uczestniczki kursu wzięły m.in. udział w warsztatach z psychologii i wiktymologii oraz w zajęciach praktycznych na „macie”.

Wczoraj odbyły się kolejne już zajęcia w ramach XIV edycji szkolenia „Bądź Bezpieczna”. Pierwszy etap zajęć odbył się w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu podkom. Anna Szymańska poprowadziła zajęcia z zakresu psychologii i wiktymologii. Podczas spotkania rozmawiano o sytuacji kryzysowej wskazując, m.in. na zachowanie osoby pokrzywdzonej oraz metodach zapobiegania im. Analizowano typy ofiar oraz ich więzi emocjonalne ze sprawcą. Zwrócono uwagę na to, że pewne cechy osób, czy ich zachowanie mają wpływ na zwiększenie prawdopodobieństwa stania się ofiarą.

Po zajęciach uczestniczki kursu udały się na zajęcia z samoobrony. Tym razem zajęcia przeprowadził sensei Artur Prusiński z klubu MKKK - Shinkyokushin posiadający stopień mistrzowski 3 dan oraz Sędzia Krajowy i Międzynarodowy Karate. Panie po przeprowadzonej rozgrzewce uczyły się technik nożnych podstawowych oraz uderzeń rękoma ciosami prostymi, następnie powyższe techniki były łączone w proste kombinacje. W dalszej części treningu uczestniczki ćwiczyły z wykorzystaniem łapek i tarcz. Trening zakończył się symulacją walk (kumite) z zastosowaniem kasków i ochraniaczy na tułów.

Dalsze zajęcia już wkrótce. Już w najbliższy piątek odbędą się warsztaty, gdzie poruszona zostanie problematyka  obrony koniecznej oraz stanu wyższej konieczności. Zajęcia przeprowadzi Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego kom. Andrzej Rydzewski.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2