2017-05-10T15:34:39+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O wiktymologii i psychologii na kursie samoobrony dla kobiet „Bądź Bezpieczna” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 4020
1
0
0

XIV edycja kursu samoobrony dla kobiet „Bądź Bezpieczna” trwa w najlepsze. Uczestniczki kursu wzięły m.in. udział w warsztatach z psychologii i wiktymologii oraz w zajęciach praktycznych na „macie”.

Wczoraj odbyły się kolejne już zajęcia w ramach XIV edycji szkolenia „Bądź Bezpieczna”. Pierwszy etap zajęć odbył się w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu podkom. Anna Szymańska poprowadziła zajęcia z zakresu psychologii i wiktymologii. Podczas spotkania rozmawiano o sytuacji kryzysowej wskazując, m.in. na zachowanie osoby pokrzywdzonej oraz metodach zapobiegania im. Analizowano typy ofiar oraz ich więzi emocjonalne ze sprawcą. Zwrócono uwagę na to, że pewne cechy osób, czy ich zachowanie mają wpływ na zwiększenie prawdopodobieństwa stania się ofiarą.

Po zajęciach uczestniczki kursu udały się na zajęcia z samoobrony. Tym razem zajęcia przeprowadził sensei Artur Prusiński z klubu MKKK - Shinkyokushin posiadający stopień mistrzowski 3 dan oraz Sędzia Krajowy i Międzynarodowy Karate. Panie po przeprowadzonej rozgrzewce uczyły się technik nożnych podstawowych oraz uderzeń rękoma ciosami prostymi, następnie powyższe techniki były łączone w proste kombinacje. W dalszej części treningu uczestniczki ćwiczyły z wykorzystaniem łapek i tarcz. Trening zakończył się symulacją walk (kumite) z zastosowaniem kasków i ochraniaczy na tułów.

Dalsze zajęcia już wkrótce. Już w najbliższy piątek odbędą się warsztaty, gdzie poruszona zostanie problematyka  obrony koniecznej oraz stanu wyższej konieczności. Zajęcia przeprowadzi Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego kom. Andrzej Rydzewski.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
zdjecie 4020