zdjecie 8142
zdjecie 8142
2019-04-29T13:25:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dni Ostrołęki 2019. Jakie imprezy przygotowano w tym roku? [WIDEO]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
10
12
54

W maju przypada 646. rocznica nadania Ostrołęce praw miejskich. Zwyczajowo już wszystkie imprezy, które w tym czasie odbywają się w naszym mieście, wciągane są w kalendarz wydarzeń nazywany „Dniami Ostrołęki”. Co władze miasta przygotowały dla nas tym razem? Jest sporo niespodzianek.

Pierwsze imprezy towarzyszące tegorocznym obchodom Dni Ostrołęki odbędą się już podczas nadchodzącej „majówki”. Miejskie „urodziny” świętować będziemy przez cały maj a także częściowo w czerwcu. W obfitującym w liczne atrakcje programie obchodów znalazły się m.in. koncerty gwiazd – Kobranocka, Łąki Łan, Kabaret Rak, Alicja Serowik, Bum Bum ORKeSTAR, Söndörgö, Skarabeusz, Tak, Strefa 51, Droga na Ostrołękę.

Tegoroczne Dni Ostrołęki to nie tylko występy artystyczne, ale też coś dla ciała – na sportowo i kulinarnie. Organizatorzy miejskich imprezy zaplanowali m.in. rajd rowerowy, Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu, kolejną odsłonę Memoriału Arkadiusza Gołasia, turniej tenisowy, mecze piłki nożnej, Mistrzostwa Ostrołęki w Bowlingu, festiwal tańca, mistrzostwa sportów walki i niejako zwieńczenie części sportowej dni miasta – Półmaraton Kurpiowski.

Wzorem ubiegłego roku, zaproszono także do naszego miasta food trucki, będzie także kiermasz twórców ludowych, przysmaki europejskie i ogródek piwny a także po raz pierwszy w naszym mieście pokaz gotowania jurora telewizyjnego show Masterchef.

Tegoroczne Dni Ostrołęki wpisują się także w ogólnopolski kalendarz imprez związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 15. rocznicy wstąpienia Polski do Uni Europejskiej . W związku z tym w kalendarzu wydarzeń nie mogło zabraknąć propozycji o charakterze patriotycznym. Tę część, jak co roku przygotowało Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Na uwagę zasługuje tu m.in. piknik z „biało-czerwoną’ na Fortach Bema przy Pomniku Mauzoleum, Europejska Noc Muzeów czy piknik historyczny.

- Coś dla siebie znajdzie zarówno poszukiwacz rozrywki, wielbiciel kultury wyższej, wytrawny smakosz, jak i miłośnik aktywności fizycznej – podsumowuje prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Poniżej pełen kalendarz imprez odbywających się w ramach Dni Ostrołęki:

DNI OSTROŁĘKI 2019 - KALENDARZREKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×