eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dwa lata rządów koalicji. Poseł Popielarz: "To tylko ułamek naszych osiągnięć" [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 2502
fot. KPRM/FB-M.Popielarzfot. KPRM/FB-M.Popielarz
REKLAMA
Posłuchaj

Politycy Koalicji Obywatelskiej, w tym ostrołęcki poseł Mariusz Popielarz, podsumowali dwa lata pracy rządu Donalda Tuska. W odpowiedzi na krytykę ze strony opozycji przedstawiciele KO zaprezentowali spot wideo oraz listę - jak twierdzą - kluczowych osiągnięć koalicji rządzącej.

Prawo i Sprawiedliwość mówi coś o chaosie, że nic nie robimy? Panie Kaczyński, panie Morawiecki - patrzcie, a to tylko ułamek – napisał poseł Popielarz na swoich mediach społecznościowych, publikując blisko dwuminutowy materiał wideo.

W spocie politycy Koalicji Obywatelskiej przedstawiają – w ich ocenie – najważniejsze sukcesy gabinetu Donalda Tuska. Ostrołęcki parlamentarzysta podkreśla szczególnie dwa osiągnięcia rządu.

Wartość spółek Skarbu Państwa wzrosła o 80 miliardów złotych i to my odblokowaliśmy Krajowy Plan Odbudowy – mówi Popielarz w materiale, wskazując na konkretne liczby i fakty, którymi koalicja chce bronić swojego dorobku.

W środę minęły dokładnie dwa lata od wyborów parlamentarnych, które przyniosły przełom na polskiej scenie politycznej. Prawo i Sprawiedliwość, po dwóch kolejnych kadencjach u władzy, straciło większość parlamentarną. Koalicję rządową utworzyły cztery ugrupowania: Koalicja Obywatelska, Lewica, Polska 2050 i PSL, a premierem został Donald Tusk.

Podsumowania dwóch lat rządów koalicji dzielą polską scenę polityczną. Podczas gdy przedstawiciele partii rządzących podkreślają swoje osiągnięcia i wskazują na poprawę sytuacji gospodarczej oraz relacji z Unią Europejską, opozycja krytykuje tempo realizacji obietnic wyborczych i zarzuca rządowi chaos w zarządzaniu państwem.

Spot z udziałem posła Popielarza to element szerszej kampanii informacyjnej Koalicji Obywatelskiej, mającej na celu przedstawienie dorobku dwóch lat pracy rządu. Materiał, jak to w polityce bywa, spotyka się zarówno z poparciem zwolenników koalicji, jak i krytyką ze strony sympatyków opozycji. Debata o bilansie dwóch lat rządów z pewnością będzie kontynuowana, a obie strony sceny politycznej mają już za sobą pierwsze podsumowania tego okresu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8  9 dk10  11  12 dk13  14
dk15  16 dk17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×