zdjecie 9015
zdjecie 9015
2019-04-29T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Dzień Służb Mundurowych w Szkole Podstawowej w Troszynie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
1

W Szkole Podstawowej w Troszynie odbyła się impreza profilaktyczno-edukacyjna pod hasłem „Dzień Służb Mundurowych”. Wzięli w niej udział przedstawiciele ostrołęckiej policji, służby więziennej, ratownicy medyczni, leśnicy, żołnierze, strażacy ochotnicy i funkcjonariusze straży pożarnej.

Patronat honorowy nad imprezą objął starosta ostrołęcki i wójt gminy Troszyn. Impreza miała swój początek w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Troszynie. Rozpoczął ją Wójt Gminy Troszyn – Edwin Mierzejewski, który zwrócił uwagę na to, jak ważne są poszczególne służby w sferze szeroko pojętego bezpieczeństwa. Wskazał również na występujące zagrożenia i podziękował służbom za ich oddaną pracę przekładającą się na budowanie bezpiecznej przestrzeni publicznej.

W podobnym tonie wypowiedział się zastępca komendanta miejskiego policji w Ostrołęce – nadkom. Jarosław Deptuła, który życzył uczniom i kadrze pedagogicznej szkoły, aby spotkanie z „mundurowymi” poszerzyło ich wiedzę oraz umiejętności w zakresie właściwego zachowania na miejscu zdarzenia i udzielenia pomocy osobom potrzebującym.

O zagrożeniu pożarowym oraz roli leśników i strażaków w przeciwdziałaniu pożarom oraz ich gaszeniu opowiedział Hubert Pawelec z Nadleśnictwa Ostrołęka i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Troszynie. Następnie przedstawiciele Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z Ostrołęki przypomnieli, jak zachować się na miejscu zdarzenia, aby uniknąć niebezpieczeństwa utraty zdrowia a nawet życia oraz udzielić wszelkiej możliwej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Żołnierze z Patrolu Saperskiego Jednostki Wojskowej w Orzyszu przedstawili prezentację oraz filmy ukazujące niewybuchy i niewypały jako materiały niebezpieczne, ich działanie oraz skutki niewłaściwego obchodzenia się z tego typu znaleziskami.

Kolejną atrakcją tego dnia był pokaz interwencji policyjnej w sytuacji gwałtownego ataku osoby agresywnej na przypadkową osobę oraz pokaz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Niezwykle atrakcyjnym okazał się być również pokaz funkcjonariuszy służby więziennej, którzy przedstawili scenkę ucieczki osoby osadzonej z Zakładu Karnego oraz rolę psa policyjnego w obezwładnianiu osoby agresywnej oraz zapobieżeniu ucieczki tej osoby. Pies „Cezar” wzbudził wiele emocji i ogromne zainteresowanie uczestników tego wydarzenia.

Tę część imprezy zakończyły pokazy sprzętu używanego na co dzień przez służby mundurowe, a także wręczenie różnego rodzaju gadżetów i upominków. Następnie uczestnicy udali się na boisko szkolne, gdzie znajdował się sprzęt transportowy, do którego można było wsiąść i obejrzeć jego wyposażenie. Strażacy udostępnili wąż strażacki dla miłośników lania wody.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 17:24 29-04-2019,   20%
Służby mundurowe  , i grupa nadzieja porażka
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×