eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Fatalny stan ulicy Granicznej przedmiotem petycji mieszkańców do prezydenta [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
fot. Czytelnikfot. Czytelnik
REKLAMA

Mieszkańcy chcą przebudowy ulicy Granicznej. Obecnie nawierzchnia tej drogi jest w fatalnym stanie, brakuje odwodnienia, ścieżki rowerowej i chodnika. O tym, jak niewiele potrzeba, by okoliczne domy i firmy zostały odcięte od reszty miasta pokazała intensywna ulewa, po której ulica zmieniała się w niebezpieczny, rwący potok. Do ratusza trafiła petycja od mieszkańców, w której domagają się reakcji władz miasta.

Blisko setka mieszkańców podpisała się pod petycją do prezydenta miasta w sprawie przebudowy ulicy Granicznej, wykonania odwodnienia, ścieżki rowerowej i chodników. Autorzy petycji zwracają uwagę na fatalny stan nawierzchni drogi na całym jej odcinku od skrzyżowania z ulicą Ostrowską.

Przedmiotowa ulica jest dziurawa, pełna uskoków i nierówności oraz nie posiada odwodnienia. Przejazd tą drogą wymaga nadzwyczajnej ostrożności i naraża pojazdy ma uszkodzenia zawieszenia, podwozia i karoserii, a często zagraża utracie zdrowia i życia zarówno kierowców, jaki pasażerów, a także rowerzystów i pieszych. Szczególnie krytyczny stan nawierzchni ma miejsc w okresie intensywnych opadów atmosferycznych oraz w okresie jesienno-zimowym.

- czytamy w petycji.

Argumentując konieczność przebudowy ulicy mieszkańcy przywołują opisywaną przez nas sytuację, jaka miała miejsce po gwałtownej nawałnicy z początku sierpnia.

Fatalne warunki na Granicznej. Ulica zalana [ZDJĘCIA]

Odpowiedzi na petycję ze strony ratusza jeszcze nie znamy. Do tematu będziemy wracali.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×