2017-09-15T13:16:58+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Festyn „Wiejskie Klimaty” w Piaseczni [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
0
0
0

Za nami ostatni z tegorocznych festynów „Wiejskie Klimaty” organizowanych dla mieszkańców gminy Kadzidło. Tym razem okazję do wspólnej zabawy podczas pikniku rodzinnego mieli mieszkańcy Piaseczni.

2 września odbył się w Piaseczni ostatni festyn integrujący wieś kurpiowską pod nazwą "Wiejskie klimaty" zorganizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wszystkich przybyłych ciepło i serdecznie przywitała Renata Zaniewska Sołtys Wsi Piasecznia, a tylko dobrych wrażeń i spokojnej zabawy życzył Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. Podczas festynu dominowały pieśni, melodie i taniec kurpiowski. Każdy z uczestników mógł skosztować potraw z akcentem żurawinowym, grzybowym, ziołowym i zadumać się przy kurpiowskich pieśniach "leśnych". Na stole królowała kapusta z grzybami, rejbak, pieczone ziemniaki i "psiwo kozicowe".

Dla wszystkich zaśpiewała Grupa Śpiewacza "Kurpianki z Golanki" oraz KGW z Krobi, a zagrali Rodzina Kaczyńskich z Wachu, Edward Koziatek z Zawad, Kazimierz Gadomski i Paweł Łaszczych z Kadzidła.

Dla najmłodszych przeprowadzono konkurs plastyczny na Plakat Proekologiczny, który powstawał na oczach uczestników pikniku. Nie zabrakło konkursu wiedzy o ruchu drogowym WORD, główna nagroda rower powędrował do mieszkanki wsi Piasecznia.

Liczne atrakcje, malowanie twarzy, zabawy animacyjne, gry i konkursy przygotowała i przeprowadziła grupa animatorów "TakT" z Przasnysza.

Organizatorzy i współorganizatorzy:
- KGW "Żurawinki" z Piaseczni;
- OSP Piasecznia;
- Wójt Gminy Kadzidło;
- Radny i Sołtys wsi Piasecznia;
- Kółko Rolnicze w Tatarach;
- Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. M. Mieszki w Kadzidle.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2