2017-09-12T10:12:49+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Powiatowe pikniki z policyjną profilaktyką w tle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

W miniony weekend policjanci z Ostrołęki uczestniczyli w piknikach i festynach rodzinnych odbywających się na terenie powiatu. Podczas swoich działań promowali oni zasady bezpieczeństwa i rozdawali materiały profilaktyczno-informacyjne.

Funkcjonariusze z zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii oraz dzielnicowi w miniony weekend uczestniczyli w piknikach rodzinnych organizowanych na terenie powiatu. W trakcie ich trwania promowali oni zasady bezpieczeństwa oraz rozdawali materiały profilaktyczno -informacyjne. W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i dobrą zabawę najmłodszych mundurowi wykorzystali symulator do jazdy na motorowerze.

Podczas spotkań nie tylko z bliska można było zobaczyć radiowóz czy przymierzyć policyjnego „żółwia” (sprzętu PZ) ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy policjantów.

Na przygotowanych przez policjantów stanowiskach znalazły się m.in. ulotki przybliżające Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda, a także promujące pracę w policji.

Dzieciom, które deklarują, że w przyszłości chcą zostać policjantami, funkcjonariusze odpowiadali na wszystkie  nurtujące ich pytania związane z kwestią naboru do służby w policji. Dzięki wykorzystaniu symulatora do jazdy na motorowerze, który jest na wyposażeniu ostrołęckich policjantów  najmłodszym miłośnikom jednośladów przekazana została wiedza na temat zasad poruszania się po drogach – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Oprócz nauki piknik rodzinny wypełniony był mnóstwem atrakcji, uśmiechu i dobrej zabawy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2