zdjecie 9271
zdjecie 9271
2012-05-22T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
,

Galeria „Bursztynowa”: Kilkaset miejsc pracy i parking dla tysiąca samochodów

REKLAMA
Zdjęcie główneTak będzie wyglądała galeria Bursztynowa w Ostrołęce
REKLAMA
Ostrołęka: W ubiegłym tygodniu spotkaliśmy się zarządem spółki Narev Inwestycje oraz Tomaszem Górskim z firmy doradczej Cushman & Wakefield, która odpowiada za komercjalizację galerii handlowej „Bursztynowa”.

Wszystko wskazuje na to, że budowa „Bursztynowej” ruszy już jesienią tego roku. Obecnie trwają ostatnie prace, związane z projektowaniem wnętrza obiektu. Jeżeli do projektu nie będzie żadnych zastrzeżeń, to już za kilka miesięcy działka przy ulicy Gorbatowa zamieni się w ogromny plac budowy.

- Trwa projektowanie wnętrza. Nie wszyscy najemcy zaakceptowali obecne plany, więc potrzebujemy jeszcze trochę czasu, nim rozpoczniemy budowę. Nie wiemy, czy nie będą wnoszone jakieś poprawki, które wpłyną na termin rozpoczęcia - powiedział nam Górski.

- Chcielibyśmy, żeby budowa ruszyła jesienią tego roku - mówi Górski . - To, ile będzie trwała, zależy między innymi od zimy, bo nie wiemy, czy i na jak długo z powodu pogody będziemy musieli wstrzymać prace. Założenia są takie, żeby najpóźniej w listopadzie 2013 roku odbyło się otwarcie galerii.

W trakcie rozmowy z inwestorami i przedstawicielem firmy Cushman & Wakefield dowiedzieliśmy się również, ile osób może znaleźć pracę w „Bursztynowej”.

- Mówimy o kilkuset osobach - powiedział nam Górski. - Wszystko zależy od zapotrzebowania pracodawców. Ze względu na godziny otwarcia galerii, będzie tam zmianowy system pracy, który wymusza zatrudnienie większej liczby pracowników. Myślę, że w efekcie w „Bursztynowej” znajdzie zatrudnienie 500 - 700 osób.

Nowa galeria będzie miała około 32 tysięcy metrów kwadratowych. Prawie połowę z tego zajmą markety Tesco i OBI, z którymi spółka Narev Inwestycje podpisała już umowy. Natomiast w wokół niej znajdzie się aż tysiąc miejsc parkingowych.

Galeria Bursztynowa zostanie wybudowana na działce o powierzchni 8 ha, między ulicami Gorbatowa i Goworowską. Komercjalizację na wyłączność powierzono firmie doradczej Cushman & Wakefield. Dział Project Management firmy przygotował również projekt architektoniczny obiektu i projekty branżowe.

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Reprezentuje klientów na każdym etapie procesu najmu i inwestycji w nieruchomości oraz cieszy się silną pozycją na najważniejszych rynkach świata, o czym świadczy udział firmy w wielu istotnych transakcjach nieruchomościowych. Firma Cushman & Wakefield została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 14 000 pracowników w 235 biurach w 60 krajach. Oferuje pełen zakres zintegrowanych usług dotyczących wszystkich rodzajów nieruchomości na całym świecie, w tym usług w zakresie najmu, sprzedaży i zakupu, finansowania dłużnego i kapitałowego, bankowości inwestycyjnej, usług korporacyjnych, zarządzania nieruchomościami, obiektami i projektami, doradztwa i wyceny. Firma Cushman & Wakefield zarządza aktywami o wartości ponad 5,5 mld USD poprzez spółkę zależną Cushman & Wakefield Investors.


Wkrótce więcej informacji na temat galerii „Bursztynowa”
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×