zdjecie 2252
2018-12-01T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle

REKLAMA
REKLAMA
0
1
9

W Myszyńcu udało się w końcu wybrać prezydium rady miasta, więc można było w ciekawy sposób podsumować pierwszą sesję. Tak zrobił jeden z mieszkańców, który bacznie obserwował poczynania radnych i nowej burmistrz. Podsunął on włodarzom parę ciekawych pomysłów.

W jednym z ostatnich punktów na sesji rady miasta w Myszyńcu głos zabrał Ryszard Ropiak - to doskonale znany propagator kultury kurpiowskiej, maratończyk, zawsze podkreślający swoje przywiązanie do Myszyńca. Pogratulował on władzom miasta wyniku wyborczego, a następnie zaapelował o kilka zmian w mieście. Jedną z nich miałoby być powstanie Rady Seniorów. Inne propozycje dotyczyły nazw ulic.

- Nie ma w Myszyńcu ulicy tych naszych przywódców, którzy swoją zapobiegliwością doprowadzili do tego, że mamy niepodległą Rzeczpospolitą. Chodzi tu o Józefa Piłsudskiego, który miał już ulicę, ale teraz się nazywa ul. Stefanowicza. Przed wojną to była ul. Piłsudskiego. I druga sprawa - ul. Ignacego Jana Paderewskiego, trzecia - ul. Romana Dmowskiego - mówił.

Jak dodał Ryszard Ropiak, cieszą go zapowiedzi budowy nowej infrastruktury sportowej, ale bardziej od basenu widziałby on najpierw pełnowymiarową halę sportową.

- Myszyniec jest stolicą Kurpi, jedynym miastem. Nie ma takiej sali, żeby można było normalne zawody rozegrać w Myszyńcu. Pływalnia super, ale zanim to... W każdej wsi gminnej poza Czarnią są takie sale, mamy XXI wiek. W gminie Kadzidło są dwie! Wioska, która ma niecałe tysiąc mieszkańców ma salę pełnowymiarową. To jest niezbędne po prostu - przyznał.

Na koniec, stwierdził, że mocno trzyma kciuki za burmistrz Elżbietę Abramczyk.

- Bądźmy dobrej myśli, rada myślę że będzie wspierała panią burmistrz. Jest takie przysłowie i powiedzenie polskie, za przeproszeniem: gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. I posłali babę! Żeby ona tam weszła, gdzie nie może ten diabeł wejść. A z taką energią, to wydaje mi się, że to będzie skutkowało - podkreślił.

Druga część sesji rady miasta w Myszyńcu odbyła się 28 listopada br. Na przewodniczącego rady miasta wybrany został Sławomir Archacki.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×