2012-03-29T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Gmina Goworowo: Wójt rozważy powołanie niezależnego eksperta w sprawie wieży Emitela [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W piątek, 23 marca, mieszkańcy miejscowości Jawory Podmaście, spotkali się z wójtem gminy Goworowo oraz przedstawicielami Emitela. Podczas spotkania rozmawiano o najnowszej inwestycji firmy.

Mieszkańcy domagają się niezależnego eksperta, który sporządzi raport, dotyczący szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego, emitowanego przez wieżę telekomunikacyjną, która ma powstać na terenie wsi Jawory Podmaście.

Poseł Arkadiusz Czartoryski przekonywał wójta gminy - Małgorzatę Kuleszę - że niezależna ekspertyza mogłaby uspokoić zdenerwowanych mieszkańców. Poseł zaznaczył, że nie chodzi o to, by wykonywać cały raport od początku, lecz by zweryfikować informacje, które dostarczyła firma Emitel.

Do dyskusji włączyli się również mieszkańcy, którzy twierdzą, że wójt się z nimi nie liczy. Boją się, że pomimo ich sprzeciwów i obaw wieża i tak powstanie.

Kulesza starała się opierać ataki, tłumacząc się przepisami. Zapewniła jednak mieszkańców, że ich zdanie w tej sprawie jest bardzo ważne.

- Państwa opinia jest bardzo istotna - mówiła wójt. - Ja żadnej decyzji jeszcze nie podjęłam. Odpowiedzialność za nią spoczywa na mnie i na całej gminie.

Na zakończenie spotkania Małgorzata Kulesza zapewniła, że bardzo poważnie rozważy powołanie niezależnego eksperta. Ostateczną decyzję w tej sprawie poznamy już niebawem.

Przypomnijmy, że w październiku zeszłego roku mieszkańcy wsi dowiedzieli się, że na terenie ich miejscowości ma powstać wieża nadawcza. Podczas konsultacji z inwestorem - firmą Emitel został im przedstawiony raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko. Mieszkańcy wsi uważają, że raport zawiera wiele nieprawdziwych danych i sporządzony został nierzetelnie. Dlatego domagają się powołania niezależnego eksperta.

O sprawie pisaliśmy w artykule: Jawory Podmaście: Mieszkańcy przeciwko budowie wieży nadawczej Emitela [VIDEO, ZDJĘCIA]

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń