eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Gmina Łyse debiutowała w Świątecznej Zbiórce Żywności

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
fot. Urząd Gminy w Łysychfot. Urząd Gminy w Łysych
REKLAMA
zdjecie 1524
Posłuchaj
Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE w Warmiaku uczestniczyła w Świątecznej Zbiórce Żywności pod hasłem „Podaruj potrzebującym godne święta” w imieniu Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, współpracującego z Fundacją Bank Żywności SOS w Warszawie.

W dniach 30 listopada - 1 grudnia odbywała się Świąteczna Zbiórka Żywności. Akcję w regionie ostrołęckim koordynowało stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne. W piątek wolontariusze pracowali pod opieką dyrektor Iwony Tłomackiej, Katarzyny Banach oraz Doroty Ewy Wysmułek, natomiast w sobotę – Jerzego Waszkiewicza, Ewy Samsel oraz Danuty Murach. Wolontariusze zbierali w sklepie spożywczym Prim w Łysych kasze, ryż, makarony, słodycze, napoje i soki, olej, konserwy rybne i mięsne, i wiele innych produktów długoterminowych. Koordynatorem akcji była dyrektor Iwona Tłomacka.

- Udało nam się zebrać ok. 150 kg żywności, którą przekażemy potrzebującym rodzinom z terenu gminy Łyse. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę darczyńców. Dziękujemy również nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę – czytamy w relacji wolontariuszy z Łysych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×