eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Goście ze Lwowa w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. ZK Przytuły Starefot. ZK Przytuły Stare
REKLAMA

W piątek, 4 września Zakład Karny w Przytułach Starych odwiedzili przedstawiciele Państwowej Służby Penitencjarnej Ukrainy, reprezentujący służbę budownictwa i rozwoju.

Reprezentanci Rady Miejskiej Lwowa, Główny Architekt Lwowa oraz Naczelnik Departamentu, Naczelnik Wydziału Ochrony, Nadzoru i Bezpieczeństwa, Naczelnik Inspekcji Bezpieczeństwa, Główny Specjalista Lwowskiego Obwodu Wydziału Budownictwa i Remontów Państwowej Służby Penitencjarnej Ukrainy zapoznali się z charakterystyką i historią ZK w Przytułach Starych.

- Szczególne zainteresowanie wzbudzał budynek zakwaterowania skazanych zakładu karnego typu zamkniętego, który ma być inspiracją do nowych form i rozwiązań architektonicznych w budownictwie zakładów penitencjarnych Ukrainy. Dlatego też, zapoznaliśmy ich z naszymi rozwiązaniami zabezpieczeń techniczno-ochronnych, organizacją i sposobem działania zakładu, wykorzystaniem kadry, jak również z projektem budowy obiektu „zamkniętego” i jego terenu. Zwracali uwagę również na sposób funkcjonowania pozostałych obszarów działalności jednostki, w szczególności w zakresie wyżywienia osadzonych, warunków sanitarno-higienicznych, uprawnień do świadczeń zdrowotnych i sposobu ich udzielania, występujących w jednostce różnych typów zakładu karnego (typ półotwarty i otwarty oddziałów zakładu karnego oraz oddział aresztu śledczego) oraz wynikających z nich uprawnień i obowiązków osadzonych. Duże wrażenie wywarła na nich kuchnia jednostki– z zastosowanymi w niej nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi (najlepszymi w kraju) – poinformowała nas Agnieszka Chaberek, rzecznik prasowy ZK w Przytułach Starych.

Spotkanie było okazją do wymiany opinii i doświadczeń dotyczących funkcjonowania dwóch systemów prawnych sposobu wykonywania kary pozbawienia wolności różnych ustrojowo państw.


Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×