2015-09-05T11:24:29+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Powiat ostrołecki,

Goście ze Lwowa w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ZK Przytuły Stare
REKLAMA
W piątek, 4 września Zakład Karny w Przytułach Starych odwiedzili przedstawiciele Państwowej Służby Penitencjarnej Ukrainy, reprezentujący służbę budownictwa i rozwoju.

Reprezentanci Rady Miejskiej Lwowa, Główny Architekt Lwowa oraz Naczelnik Departamentu, Naczelnik Wydziału Ochrony, Nadzoru i Bezpieczeństwa, Naczelnik Inspekcji Bezpieczeństwa, Główny Specjalista Lwowskiego Obwodu Wydziału Budownictwa i Remontów Państwowej Służby Penitencjarnej Ukrainy zapoznali się z charakterystyką i historią ZK w Przytułach Starych.

- Szczególne zainteresowanie wzbudzał budynek zakwaterowania skazanych zakładu karnego typu zamkniętego, który ma być inspiracją do nowych form i rozwiązań architektonicznych w budownictwie zakładów penitencjarnych Ukrainy. Dlatego też, zapoznaliśmy ich z naszymi rozwiązaniami zabezpieczeń techniczno-ochronnych, organizacją i sposobem działania zakładu, wykorzystaniem kadry, jak również z projektem budowy obiektu „zamkniętego” i jego terenu. Zwracali uwagę również na sposób funkcjonowania pozostałych obszarów działalności jednostki, w szczególności w zakresie wyżywienia osadzonych, warunków sanitarno-higienicznych, uprawnień do świadczeń zdrowotnych i sposobu ich udzielania, występujących w jednostce różnych typów zakładu karnego (typ półotwarty i otwarty oddziałów zakładu karnego oraz oddział aresztu śledczego) oraz wynikających z nich uprawnień i obowiązków osadzonych. Duże wrażenie wywarła na nich kuchnia jednostki– z zastosowanymi w niej nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi (najlepszymi w kraju) – poinformowała nas Agnieszka Chaberek, rzecznik prasowy ZK w Przytułach Starych.

Spotkanie było okazją do wymiany opinii i doświadczeń dotyczących funkcjonowania dwóch systemów prawnych sposobu wykonywania kary pozbawienia wolności różnych ustrojowo państw.


REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3