zdjecie 8795
2018-10-22T15:01:24+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Gościnne występy złodziejskiego duetu z Warszawy. Połaszczyli się na dziecięce ubranka

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
1
0

Na łączną sumkę około 6 tysięcy złotych oszacowane zostały dziecięce ubrania i zabawki, które padły łupem złodziejskiego duetu z Warszawy. Mężczyźni wpadli krótko po dokonanej kradzieży. Ich nerwowe zachowanie zwróciło uwagę przypadkowego świadka zdarzenia, który o swoich podejrzeniach poinformował policję.

W minioną środę do dyżurnego ostrołęckich policjantów zatelefonowała osoba, która zgłosiła podejrzane zachowanie w rejonie taksówki pochodzącej z terenu Warszawy. Według informacji mężczyźni co kilkanaście minut przynosili do pojazdu ubrania oraz zabawki. Zgłaszający przez chwilę obserwował mężczyzn, którzy rozglądając się nerwowo upychali do samochodu wypełnione zakupami siatki. Mężczyzna zaczął podejrzewać, że mogło dojść do przestępstwa.

- Policjanci na sygnał od mieszkańca zareagowali błyskawicznie. W sprawę włączyli się funkcjonariusze z kilku wydziałów. Ich skuteczne działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w średnim wieku. Przy osobach, a także w taksówce, którą się poruszali  znaleziono kilkadziesiąt sztuk dziecięcych ubrań oraz kilka paczek zabawek, które były zapakowane w worki na śmieci. Okazało się, że żadna z legitymowanych osób nie posiada paragonów, jak i również nie potrafi wytłumaczyć w jaki sposób weszły w posiadanie zakupów, które miały przy sobie. Łączna wartość skradzionych rzeczy została wyceniona na kwotę ponad 6 tysięcy złotych – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że prawdopodobni złodzieje zaopatrzeni byli w specjalne torby, do których chowane były kradzione artykuły, w tym takie które posiadały klipsy zabezpieczające.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie - obydwaj to mieszkańcy Warszawy. Pojazd, którym się poruszali trafił na policyjny parking. W miniony piątek obydwaj mieszkańcy Warszawy usłyszeli zarzuty kradzieży i przyznali się do ich popełnienia. Odzyskane przez policjantów rzeczy po wykonanych niezbędnych czynności zostaną przekazane właścicielom.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
×