eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Gra „Parlament 2.0” i projekt Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w ZSZ nr 3 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6230
zdjecie 6230
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
Uczniowie ostrołęckiej „trójki” wzięli udział w ciekawej grze zatytułowanej „Parlament 2.0”. Jest to symulacja pokazująca mechanizmy funkcjonowania polskiego systemu politycznego przygotowana przez wykładowców Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

We wtorek, 13 lutego w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce odbyły się pierwsze z zajęcia warsztatowe realizowane przez Akademię Nowoczesnego Patriotyzmu. Poprowadzili je Piotr Kazimierski i Mateusz Perowicz. W zajęciach uczestniczyło około 40 uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas warsztatów młodzież wzięła udział w grze „Parlament 2.”. Jest to ciekawa symulacja ukazująca polski system polityczny.

Celem gry było pokazanie jakie mechanizmy rządzą polskim systemem politycznym, jakie relacje panują pomiędzy partiami, Sejmem i Radą Ministrów. Uczestnicy zostali podzieleni na partie, których celem było ustalenie priorytetów, podział budżetu i rozdysponowanie resortów. Warsztaty dostarczyły cennej wiedzy dotyczącej polityki, a także pozwoliły nabyć wiele ważnych umiejętności, takich jak kreowanie wizerunku, sztuka przemówień.

Projekt Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu realizowany jest w ZSZ nr 3 w ramach kształtowania postaw patriotycznych, a także aktywizowania młodzieży do podejmowania inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29  30 dk31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×