2018-02-14T11:26:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Niemal 3,3 miliona unijnej dotacji dla ZSZ nr 2 w Ostrołęce

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
0
4

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. V. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce otrzymało niemal 3,3 miliona złotych unijnego wsparcia, które umożliwi doskonalenie zawodowe uczniów oraz nauczycieli. Dzięki dotacjom szkoła może doposażyć swoje pracownie w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny.

W latach od 2016 do 2021 do ostrołęckiej „dwójki” trafi łącznie około 3,3, miliona złotych w ramach działań finansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Są to trzy projekty ukierunkowane na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i umiejętności uczniów oraz nauczycieli.

Projekty obejmują wszystkie techniczne kierunki kształcenia, czyli technik budownictwa, technik usług fryzjerskich, technik informatyk, technik weterynarii, technik pojazdów samochodowych, technik organizacji reklamy.

Pierwszy z projektów to „Fabryka Szans”, w ramach którego szkoła otrzymała wsparcie w wysokości ponad 797 tysięcy złotych. Ponad 120 tysięcy z tej puli przeznaczono na doposażenie szkolnych pracowni. Projekt realizowany jest w cyklu dwuletnim od 2016 do 2018.

„Rozwój zawodowy szansą na zatrudnienie” - to tytuł drugiego z projektów, realizowanego w latach 2017 – 2019. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 817 tysięcy z czego 168 tysięcy przeznaczono na doposażenie pracowni.

Największy pod względem finansowym projekt to „Fabryka Szans nr 2” opiewający na kwotę ponad 1,68 miliona złotych (doposażenie pracowni na łączną sumę około 225 tysięcy złotych). Zadanie to realizowane będzie w latach 2018 – 2021.

- Ciszę się, że takie wsparcie do naszej szkoły trafiło. Stanowi to nieocenioną szansę dla naszej młodzieży na zdobycie jakże ważnych dodatkowych kwalifikacji, które zapewnią im dobrą pozycję wyjściową w ich karierach zawodowych – powiedział nam Grzegorz Żebrowski, dyrektor szkoły – Główne cele projektu to wzrost efektywności i skuteczności szkolnictwa zawodowego, tak aby odpowiadało na potrzeby przeobrażającego się rynku pracy i wyzwania gospodarki opartej na wiedzy, poprzez podnoszenie umiejętności oraz uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych oraz dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy poprzez doposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne. Realizowane projekty zapewnią także zwiększenie zdolności do zatrudnienia uczniów szkół i placówek oświatowych kształcenia zawodowego – dodaje dyrektor Żebrowski.

W ramach projektów zaplanowano m.in. wprowadzenie zajęć podnoszących kompetencje miękkie oraz zajęć podnoszących i rozwijających kwalifikacje zawodowe – kursy: fotografii podstawowy, manicure i pedicure hybrydowy, technologii światłowodowych, tworzenia aplikacji dla systemów android, fryzjerski upięcia i koki, kurs fryzjerski Pivot Points, inseminacja bydła, grooming- fryzjerstwo zwierząt, spawania MIG /MAG/TIK, operator koparko-ładowarki; Windows Operating System and Windows Server Fundamentals, doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt podnoszący jakość kształcenia, np.: stanowisko przygotowania zapraw i mieszanki betonowej, pracownia – laboratorium badania cech fizycznych materiałów budowlanych stosowanych do sporządzania zapraw murarskich i tynkarskich oraz mieszanek betonowych, pracownia fryzjerska - stanowiska fryzjerskie, oraz sprzęt fryzjerski: aparaty (promienniki, aparaty do sterylizacji i dezynfekcji sprzętu, suszarki hełmowe i ręczne, prostownice, karbownice, lokówki, aparat do diagnozy stanu włosów), narzędzia, przybory i akcesoria fryzjerskie (do farbowania, do ondulowania wodnego, ondulowania chemicznego), pracownia weterynaryjna – zestaw chirurgiczny, zestaw sekcyjny, zestaw do wytrawiania, dwie pracownie komputerowe z pełnym oprogramowaniem oraz z programami specjalistycznymi dla technika budownictwa i technika pojazdów samochodowych, studio fotograficzne, adaptacja budynku na warsztat samochodowy, podnośnik samochodowy, wyważarka do kół samochodów osobowych.

Ponadto uczniowie będą mieli możliwość odbycia płatnych staży u pracodawców podnoszących umiejętności i doświadczenie zawodowe w Ostrołęce oraz Warszawie (zapewnienie zakwaterowania, wyżywienia oraz biletu miesięcznego na komunikację miejską w ramach projektu na okres stażu)

- Ciekawym elementem jednego z projektów są szkolenia i staże dla nauczycieli takie jak kursy spawania MAG, technologii światłowodowych, obsługi programu excel dla zaawansowanych, hybrydowe układy napędowe, diagnostyka w praktyce z wykorzystaniem testera KTS, 5-dniowa szkoła obrazowania małych zwierząt – mówi dyrektor Żebrowski.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×