2013-09-19T10:23:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

I miejsce Aleksandry Dzwigały na VI Światowym Festiwalu Młodzieży we Włoszech [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2902
zdjecie 2902
REKLAMA
zdjecie 2902

Aleksandra Dzwigała z Ostrołęki zajęła 1 miejsce w VI Światowym Festiwalu Młodzieży "Orfeusz w Italii".  Młoda ostrołęczanka reprezentowała Polskę podczas odbywającego się we Włoszech konkursu.

Nominacja do reprezentowania Polski została przyznana ostrołęczance przez przedstawiciela Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali FIDOF z siedzibą w Kalifornii, muzyka i kompozytora  -  Krystynę Piotrowską jako nagroda specjalna na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka 2012" w Warszawie.

Jeden z najbardziej prestiżowych festiwali w Europie "Orfeusz w Italii" odbył się w dniach 9-15 września w Lido di Jesolo / Wenecja. W konkursie mogli wziąć udział wyłącznie wykonawcy nominowani do reprezentacji swojego kraju przez członków FIDOF. Organizatorem konkursu był Art Center Karnolsky Bułgaria. Obserwatorem uczestników z ramienia Telewizji Polskiej był Aleksander Pałac - muzyk, kompozytor, dziennikarz muzyczny TVP, członek FIDOF.

W festiwalu wzięło udział ok. 400 osób, uczestnicy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych, jako:  solista, zespół wokalny i taniec.

W festiwali udział brali reprezentanci takich krajów jak Polska, Szwecja, Niemcy, Belgia, Litwa, Łotwa, Ukraina, Turcja, Uzbekistan, Gruzja, Rosja, Włochy, Wielka Brytania, Mołdawia, Austria, Białoruś i Bułgaria.

Organizator festiwalu powołał międzynarodowe jury składające się z kompozytorów, muzyków, producentów muzycznych i choreografów:
Krystyna Piotrowska - Polska
Darejan Geperidze - Gruzja
Jelena Shvilpe - Łotwa
Hristina Yankova - Bułgaria
Francesco Zohar - Włochy
Josef Ivaska - Austria

Juror nie oddawał głosu na reprezentanta swojego kraju. Uczestników oceniano według kryteriów: technika wokalna, oryginalność, sceniczność, interpretacja, ogólne wrażenie występu, dobór kostiumu do repertuaru.Wykonawcy prezentowali 2 utwory / układy taneczne w odstępie co najmniej 1 dnia. Każdy z występów był oceniany osobno. Nota końcowa obejmowała oba występy.

Festiwal rozpoczął się uroczystą galą i prezentacją uczestników w Teatrze Antonio Vivaldi w Lido di Jesolo z udziałem włoskich przedstawicieli władz oraz świata kultury i muzyki.

Reprezentantka Polski, solistka - Aleksandra Dzwigała z Ostrołęki zajęła 1 miejsce oraz otrzymała nagrodę specjalną jurora Łotwy - zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Młodych Wykonawców Muzyki Popularnej "Riga - Symphony" na Łotwie.

Ostrołęczanka zaśpiewała również dla włoskiej publiczności na koncercie galowym kończącym Światowy Festiwal Młodzieży na otwartej scenie koncertowej w Lido di Jesolo.

REKLAMA
Kalendarz imprez
lipiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
 4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11  12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
 18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23  24
 25  26 dk27 dk28 dk29  30 dk31
×