zdjecie 65
2013-09-19T10:23:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

I miejsce Aleksandry Dzwigały na VI Światowym Festiwalu Młodzieży we Włoszech [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Aleksandra Dzwigała z Ostrołęki zajęła 1 miejsce w VI Światowym Festiwalu Młodzieży "Orfeusz w Italii".  Młoda ostrołęczanka reprezentowała Polskę podczas odbywającego się we Włoszech konkursu.

Nominacja do reprezentowania Polski została przyznana ostrołęczance przez przedstawiciela Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali FIDOF z siedzibą w Kalifornii, muzyka i kompozytora  -  Krystynę Piotrowską jako nagroda specjalna na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka 2012" w Warszawie.

Jeden z najbardziej prestiżowych festiwali w Europie "Orfeusz w Italii" odbył się w dniach 9-15 września w Lido di Jesolo / Wenecja. W konkursie mogli wziąć udział wyłącznie wykonawcy nominowani do reprezentacji swojego kraju przez członków FIDOF. Organizatorem konkursu był Art Center Karnolsky Bułgaria. Obserwatorem uczestników z ramienia Telewizji Polskiej był Aleksander Pałac - muzyk, kompozytor, dziennikarz muzyczny TVP, członek FIDOF.

W festiwalu wzięło udział ok. 400 osób, uczestnicy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych, jako:  solista, zespół wokalny i taniec.

W festiwali udział brali reprezentanci takich krajów jak Polska, Szwecja, Niemcy, Belgia, Litwa, Łotwa, Ukraina, Turcja, Uzbekistan, Gruzja, Rosja, Włochy, Wielka Brytania, Mołdawia, Austria, Białoruś i Bułgaria.

Organizator festiwalu powołał międzynarodowe jury składające się z kompozytorów, muzyków, producentów muzycznych i choreografów:
Krystyna Piotrowska - Polska
Darejan Geperidze - Gruzja
Jelena Shvilpe - Łotwa
Hristina Yankova - Bułgaria
Francesco Zohar - Włochy
Josef Ivaska - Austria

Juror nie oddawał głosu na reprezentanta swojego kraju. Uczestników oceniano według kryteriów: technika wokalna, oryginalność, sceniczność, interpretacja, ogólne wrażenie występu, dobór kostiumu do repertuaru.Wykonawcy prezentowali 2 utwory / układy taneczne w odstępie co najmniej 1 dnia. Każdy z występów był oceniany osobno. Nota końcowa obejmowała oba występy.

Festiwal rozpoczął się uroczystą galą i prezentacją uczestników w Teatrze Antonio Vivaldi w Lido di Jesolo z udziałem włoskich przedstawicieli władz oraz świata kultury i muzyki.

Reprezentantka Polski, solistka - Aleksandra Dzwigała z Ostrołęki zajęła 1 miejsce oraz otrzymała nagrodę specjalną jurora Łotwy - zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Młodych Wykonawców Muzyki Popularnej "Riga - Symphony" na Łotwie.

Ostrołęczanka zaśpiewała również dla włoskiej publiczności na koncercie galowym kończącym Światowy Festiwal Młodzieży na otwartej scenie koncertowej w Lido di Jesolo.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×