zdjecie 1541
zdjecie 1541
zdjecie 1541
2021-10-01T18:36:07+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Inauguracja roku akademickiego w ostrołęckim WSAP [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

W piątek, 1 października do grona studentów pierwszego rocznika Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce oficjalnie dołączyło ponad 70 osób. W obecności władz uczelni i wykładowców, samorządowców oraz instytucji współpracujących nowi studenci złożyli uroczyste ślubowanie, inaugurując tym samym nowy rok akademicki.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego w ostrołęckim WSAP po raz kolejny odbyła się w reżimie sanitarnym. Ze względu na bezpieczeństwo studentów oficjalne wręczenie indeksów ograniczono do wąskiej grupy przedstawicieli każdego z kierunków. Pozostali swoje indeksy odbiorą w dziekanacie, w uzgodnionym z uczelnią terminie.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m.in. rektor – dr Michał Fajst, przedstawiciele senatu uczelni, starosta ostrołęcki – Stanisław Kubeł (występujący także w roli wykładowcy), przedstawiciel ratusza, komendy policji, Meditransu, wojska, Ostrołęckiego Centrum Kultury, szkół średnich, z którymi uczelnia na co dzień współpracuje.

Rektor WSAP, dr Michał Fajst, podczas spotkania inauguracyjnego zapewnił, że uczelnia będzie dokładać wszelkich starań, by w tym kolejnym pandemicznym roku zdecydowana większość lub nawet wszystkie wykłady odbywał się w trybie stacjonarnym. Władze uczelni będą także starały się  zrealizować projekty, które, z powodu obowiązujących obostrzeń, zostały w poprzednim roku zawieszone. Mowa tu m.in. o olimpiadzie dla uczniów szkół średnich, do realizacji której WSAP zaprosił także samorząd miasta, powiatu i ostrołęcką policję. W planach jest również przygotowanie festiwalu nauki, podczas którego zajęcia poprowadzą ostrołęccy prawnicy czy funkcjonariusze policji.

Pierwszym z dużych i ważnych projektów, który uczelnia zrealizuje już na początku nowego roku akademickiego będzie, zaplanowana na 21 października, debata na temat bezpieczeństwa mieszkańców miasta i regionu.

Najważniejszą informacją, z której z pewnością ucieszy się wielu obecnych i przyszłych studentów WSAP jest już niemal pewne uruchomienie w Ostrołęce od 2022 roku studiów II stopnia. Obecnie „dopinane” są wszelkie formalności z tym związane.

Po uroczystym ślubowaniu nowych studentów i wręczeniu indeksów, wykład inauguracyjny zatytułowany "Kryzys praw człowieka. Czy jest droga odwrotu? Doświadczenia Rzecznika Praw obywatelskich" wygłosiła zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich dr Hanna Machińska.

 

REKLAMA
zdjecie 1541
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×