zdjecie 8142
zdjecie 8142
2020-03-20T14:05:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: „OSM niepotrzebnie ryzykuje zdrowiem mieszkańców!”

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
0
27

„To niepotrzebne ryzyko. Boją się mieszkańcy i pracownicy. Sprawa może poczekać” - tak o działaniach podejmowanych w ostatnich dniach przez zarząd Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej mówią nasi zaniepokojeni Czytelnicy.

W tryb pracy zdalnej przeszły w ostatnich dniach niemal wszystkie instytucje, urzędy, firmy i biura. Wiele z przedsiębiorstw prywatnych, instytucji rządowych i samorządowych ograniczyło do absolutnego minimum kontakt z interesantami i klientami. Zewsząd w mediach słyszymy apele o pozostaniu w domach i ograniczenie lub całkowite zaniechanie niepotrzebnych kontaktów osobistych – wszystko po to by zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Efekty tego widać choćby na ostrołęckich ulicach, na których ruch znacząco zmalał w ostatni dniach. W znacznej większości mieszkańcy Ostrołęki wzięli sobie do serca zalecenia służb sanitarnych.

Na niepotrzebne ryzyko wystawia jednak swoich mieszkańców Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Sygnał w tej sprawie otrzymaliśmy dziś od naszej Czytelniczki:

„Zarząd Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej rozpoczął dostarczanie informacji o podwyżkach. Otrzymują je wszyscy mieszkańcy. Konieczne jest własnoręczne pokwitowanie informacji. Uważam, że w obecnej sytuacji i stanu zagrożenia epidemią koronowairusa jest to działanie stanowiące poważne zagrożenie dla mieszkańców. Listy z podwyżkami przekazywane przez pracowników spółdzielni przechodzą z rąk do rąk, krążą po wielu blokach, podpisywane są tymi samymi długopisami, z których korzystają różne osoby. Nie można mieć pewności, że ktoś nie ma koronawirusa i nie zarazi innych. W OSM mieszka kilkanaście tysięcy osób. To nie jest tak, że my się nie godzimy na podwyżkę, ale uważamy, że informację o tym można przekazać później lub w inny sposób.” - alarmuje nasza Czytelniczka.

Zdanie to podzielają też inni mieszkańcy OSM, z którymi rozmawialiśmy. Z naszych ustaleń wynika też, że w obawie o własne zdrowie roznoszenia listów z podwyżkami odmówili pracownicy działu sprzątającego zatrudnieni w spółdzielni.

 

Sprawę próbowaliśmy wyjaśnić dziś telefonicznie w biurze OSM. Niestety mimo licznych prób nie udało nam się dziś dodzwonić na numer wskazany jako kontakt do biura zarządu OSM. Pytania w tej sprawie wysłaliśmy e-mailem, do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Do tematu wrócimy.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×