zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-03T13:40:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, INTERWENCJA CZYTELNIKA

Interwencja Czytelnika: Ostrołęczanie płacą więcej z Kartą Wielkiej Rodziny niż mieszkańcy okolicznych gmin

REKLAMA
REKLAMA
2
2
11

Posiadaczom kart wielkiej rodziny z Ostrołęki, Kadzidła, Lelisa, Rzekunia czy Olszewa-Borek przysługują zniżki za korzystanie z usług m.in. w ostrołęckim aquaparku, kinie Jantar, Ostrołęckim Centrum Kultury. Nasi Czytelnicy zauważyli jednak, że większe ulgi mają mieszkańcy ościennych gmin niż sami ostrołęczanie. Skąd ta różnica?

Od naszych Czytelników otrzymaliśmy prośby dotyczące zniżek dla posiadaczy kart wielkiej rodziny. Zauważono, że np. mieszkańcy gmin Kadzidło, Lelis, Rzekuń czy Olszewo-Borki za bilety wstępu na koncerty i wydarzenia organizowane przez Ostrołęckie Centrum Kultury płacą tylko 50% ceny nominalnej, zaś mieszkańcom Ostrołęki korzystającym z karty wielkiej rodziny na bilety na te same wydarzenia przysługuje zaledwie 25% ulga.

Dlaczego my, mieszkańcy Ostrołęki utrzymujący ze swoich podatków takie obiekty jak OCK, Park Wodny Aquarium, mamy mniejsze zniżki niż mieszkańcy ościennych gmin. Czy nie powinno być odwrotnie, skoro my dodatkowo łożymy niemałe środki na utrzymanie tych instytucji, opłacenie kadry, remonty?

O wyjaśnienie wątpliwości zgłaszanych przez naszych Czytelników poprosiliśmy biuro prasowe Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Karta Wielkiej Rodziny funkcjonująca w mieście Ostrołęka jest programem samorządowym. Rada Miasta Ostrołęki podjęła  uchwałę w sprawie podjęcia działań zmierzających do poprawy warunków życia rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie miasta Ostrołęki. Chcąc zaoferować swoim mieszkańcom różnego rodzaju ulgi, rady poszczególnych gmin (w tym  rady ościennych gmin) podejmują uchwały przyjmujące do realizacji programy, w których określają  rodzaje oraz wysokości ulg. Rodzaj ulg, jak i ich wysokość uchwalana jest indywidualnie przez poszczególne rady. Dlatego też zarówno rodzaj przyznawanych ulg, jak i wysokość zniżek może być różna. Na podstawie podjętych uchwał, każda z ościennych gmin, indywidualnie podpisuje umowy czy porozumienia z instytucjami, na podstawie których zobowiązuje się do finansowania ulg przysługujących posiadaczom różnego rodzaju kart, w tym Karty Wielkiej Rodziny. Urząd Miasta nie posiada informacji na temat wysokości ponoszonych przez gminy ościenne wydatków, związanych z przyznaniem ich mieszkańcom różnego rodzaju ulg. Miasto Ostrołęka również posiada podpisane porozumienia z instytucjami, na podstawie których  finansuje wydatki związane z realizacją podjętych przez Radę Miasta uchwał.

- wyjaśnia Magdalena Zalewska, kierownik referatu Kultury, Sportu i Turystyki.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×