zdjecie 5128
zdjecie 5128
2021-10-02T10:48:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, INTERWENCJA CZYTELNIKA

Interwencja Czytelnika: Właściciele aut wyproszeni z „dzikiego” parkingu przy ulicy Prostej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
ot. eOstroleka.plot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
22

Właściciele aut parkujący swoje auta przy ulicy Prostej muszą znaleźć inne miejsce. Właściciel nieruchomości poinformował o planach związanych z wygrodzeniem terenu, który dotychczas wykorzystywany był przez mieszkańców okolicznych bloków jako „dziki” parking. Mieszkańcy zgłaszają uwagi prosząc nas o interwencję w tej sprawie.

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który od dłuższego czasu parkuje swoje auto, podobnie jak inni mieszkańcy, przy ulicy Prostej, wzdłuż drogi dojazdowej do bloków między ulicami Insurekcyjną a Dobrzańskiego. Niebawem ma się to zmienić, ponieważ – jak informuje nas Czytelnik – właściciel nieruchomości poinformował kierowców, o tym, że teren zostanie wygrodzony, co oznacza, że wszyscy korzystający z tego nieformalnego parkingu będą musieli znaleźć inne miejsca.

Będziemy mieli spory problem ze znalezieniem parkingu. Już teraz jest tam mało przestrzeni i ciężko znaleźć miejsce do zaparkowania. Dodatkowy problem będą mieli właściciele garaży znajdujących się w tym miejscu, ponieważ jedyna droga dojazdowa prowadząca do tych garaży przebiega właśnie przez nieruchomości, które właściciel zamierza wygrodzić.

- informuje nasz Czytelnik.

O swoich planach związanych w ogrodzeniem nieruchomości właściciel poinformował osoby parkujące wywieszając na jednym z płotów kartki z ogłoszeniem. Skontaktowaliśmy się z nim pod wskazanym w informacji numerem telefonu i poprosiliśmy o komentarz.

Nieruchomości, na których mieszkańcy okolicznych bloków parkują swoje samochody są moją własnością i mam pełne prawo dysponować nimi według własnych potrzeb. Zdecydowałem się na wygrodzenie terenu, nie chcąc jednak nikomu przy tym robić kłopotu, poinformowałem osoby korzystające dotychczas nieodpłatnie z mojej nieruchomości o swoich planach. Kierowcy mieli czas na zapoznanie się z informacją i dostosowanie się do tego. Kwestia dojazdu do garaży jest otwarta, prowadzimy rozmowy z właścicielami, ustalamy warunki, na jakich do chwili rozwiązania problemu z dojazdem będą mogli korzystać z mojej nieruchomości. Prace związane z wygrodzeniem terenu ruszą od poniedziałku, 4 października.

- wyjaśnia właściciel nieruchomości.

Zapewnieniem dojazdu do drogi publicznej powinien zająć się właściciel nieruchomości, w tym przypadku administrator terenu, na którym znajdują się garaże. Do tematu będziemy wracali.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×