eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: W nocy pomalowano linię podwójną ciągłą zamykającą dojazd do naszych firm [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
Zmiana organizacji ruchu na ulicy 11 Listopada zbulwersowałą jednego z naszych Czytelników, fot. eOstrołęka.plZmiana organizacji ruchu na ulicy 11 Listopada zbulwersowałą jednego z naszych Czytelników, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 1524
„Za sprawą zmiany organizacji ruchu na ulicy 11 listopada między rondami Zofii Niedziałkowskiej, a rondem Edwarda Kupiszewskiego uniemożliwiono klientom dojazd do naszych firm” - pisze w mailu do nas jeden z naszych Czytelników.

Według Łukasza Bajkowskiego, zbulwersowanego faktem namalowania podwójnej linii ciągłej na ulicy 11 Listopada pomiędzy rondami Niedziałkowskiej i Kupiszewskiego, zmniejszy się liczba klientów odwiedzających firmy znajdujące się w tym rejonie. Poniżej publikujemy pełną treść maila od Czytelnika:

„Chciałbym zainteresować państwa sprawą zmiany organizacji ruchu na ulicy 11 listopada między rondami Zofii Niedziałkowskiej, a rondem Edwarda Kupiszewskiego. W nocy zostały namalowane podwójne linie ciągłe, odcinając nas w ten sposób od klientów skręcających w lewo do naszych firm, prawdopodobnie znacznie utrudni to komunikację i zmniejszy ilość klientów. Powoli się organizujemy i piszemy pismo do prezydenta zaskarżające decyzję „szanownej” komisji ruchu drogowego. Prosimy o zainteresowanie i wsparcie.

z poważaniem, Łukasz Bajkowski”.


O odpowiedź poprosiliśmy rzecznika prasowego Urzędu Miasta.

- Zmiana organizacji ruchu na ulicy 11 Listopada podyktowana była względami bezpieczeństwa. W miejscach o tak dużym natężeniu ruchu, na jezdniach dwupasmowych nie stosuje się tzw lewoskrętów. Odległości pomiędzy rondami są niewielkie, zaledwie kilkaset metrów i tam można bezpiecznie zawrócić, zarówno wjeżdżając jak i wyjeżdżając z posesji i punktów handlowych znajdujących się w tym rejonie. Dodatkowo wyjazd z ulicy Kuklińskiego także umożliwia wykonanie manewru zawracania, co jest także pewnym udogodnieniem nie pozostającym bez wpływu na bezpieczeństwo wszystkich jadących ulicą 11 Listopada – powiedział nam Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ostrołęki.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×