2016-03-25T10:12:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

IX edycja konkursu recytatorskiego poezji ks. Jana Twardowskiego [ZDJĘCIA, WYNIKI]

REKLAMA
fot. UG w Kadzidle
REKLAMA

Za nami IX już edycja recytatorskiego konkursu poezji ks. Jana Twardowskiego. Konkurs pod hasłem „Zaufałem drodze wąskiej” odbył się w Chudku a patronat nad nim objęli starosta ostrołęcki i wójt gminy Kadzidło.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości wybitnego współczesnego poety - ks. Jana Twardowskiego, którego mądrość emanująca z jego poezji pomaga kolejnym pokoleniom rozstrzygać problemy współczesnego świata. Jest to poezja mówiąca o sprawach najbliższych, często drobnych, ale niezwykle ważnych dla każdego. Nie ma zamiaru niepokoić, prowokować i burzyć. Przeciwnie... buduje, przynosi refleksję i nadzieję. Poezja Jana od Biedronki urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem, uczy zachwytu nad światem i wielkiej miłości do ludzi, uświadamia, że „Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą”.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Wójt Gminy Kadzidło - Dariusz Łukaszewski, Wicestarosta Powiatu Ostrołęckiego - Krzysztof Parzychowski, Przewodnicząca Rady Rodziców - Hanna Grec, Sołtys wsi Chudek - Tadeusz Wiśniewski.

W konkursie wzięło udział 74 uczestników reprezentujących szkoły z gmin: Kadzidło, Lelis i Baranowo - 51 z klas I-VI szkoły podstawowej i 23 z gimnazjum. Zdolności recytatorskie w poszczególnych grupach wiekowych oceniła komisja konkursowa w składzie: Barbara Komorowska - przewodnicząca, Anna Nadwodna, Krystyna Kipert, Urszula Łaszczych - przewodnicząca, Krystyna Sutuła, Bogusława Jaksina.

A oto lista laureatów IX edycji recytatorskiego konkursu poezji ks. Jana Twardowskiego. Konkurs „Zaufałem drodze wąskiej”.

KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY I - III:

I miejsce: Lenda Aleksandra ZS w Chudku, Kowalczyk Gabriela ZS w Obierwi, Lenda Julia ZS w Chudku
II miejsce: Syrowik Dominika ZS w Chudku, Gruz Rafał SP w Jastrząbce
III miejsce: Malon Nikodem SP w Siarczej Łące, Zaremba Zuzanna SP w Jastrząbce, Duszak Marlena ZS w Chudku
Wyróżnienia otrzymali: Czarniak Julia ZS w Chudku, Deptuła Kacper ZPO w Dylewie, Duszak Anna ZS w Chudku, Cicha Martyna SP w Glebie, Szkopińska Antonina ZPO Dylewie, Zdunek Piotr ZS w Chudku, Gut Miłosz ZS w Chudku, Kur Patrycja ZS w Dylewie, Sujlowski Aleksander ZS w Obierwi

KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY IV- VI:

I miejsce: Dębek Aleksandra ZS w Obierwi, Wiśniewska Wiktoria ZS w Obierwi
II miejsce: Sobiech Aleksandra ZPO w Kadzidle, Szczepanek Zuzanna ZS w Obierwi
III miejsce: Kozicka Ewa ZS w Chudku, Łaszczewska Marlena ZS w Zawadach
Wyróżnienia otrzymali: Szkopińska Amelia ZPO w Dylewie, Najewajk Iga ZPO w Kadzidle, Lipka Dominik ZPO w Kadzidle, Kord Julia ZPO w Dylewie, Dawid Julia ZPO w Kadzidle

KATEGORIA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

I miejsce: Nalewajk Wiktoria ZS w Jazgarce, Gut Karolina ZPO w Dylewie,
II miejsce: Samsel Dominika ZS w Chudku, Szymołon Jakub ZS w Chudku
III miejsce: Duszak Adam ZS w Chudku, Wołosz Kacper ZS w Obierwi
Wyróżnienia otrzymali: Kuśmierczyk Eryk ZS w Chudku, Lenda Natalia PG w Kadzidle, Puławska Julia PG w Kadzidle, Jasińska Emilia ZPO w Dylewie, Trzcińska Klaudia ZPO w Dylewie.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1