eOstroleka.pl
Polska,

J. Piechociński: Koalicja wymknęła się spod kontroli

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. Gazeta Polska Codziennie fot. Gazeta Polska Codziennie
REKLAMA

- Kolejni ministrowie (Donalda Tuska - red.) rzucają swoje pomysły bez uzgodnienia z koalicjantem - mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Janusz Piechociński.

Szef PSL nie ma złudzeń. Rozporządzenie w sprawie sądów czy pozarządowa dyskusja o zmianach w podatku VAT, która przyniosła negatywne dla rządu konsekwencje, to kolejne oznaki niezgody pomiędzy odmienionym pod jego kierownictwem PSL a dryfującą PO z Donaldem Tuskiem na czele.

Piechociński ma wyraźny plan, by pokazać nowe, jego zdaniem, oblicze Stronnictwa i wygląda na to, że nie zawaha się postawić pewnych spraw na ostrzu noża. - Mamy za sobą pięć lat koalicyjnych doświadczeń i warto po prostu zrobić taki bilans dotychczasowej współpracy i jeśli trzeba - dokonać stosownej korekty - mówi dyplomatycznie w rozmowie z „Codzienną”. - Nadchodzi czas nieprzewidywalny, wymagający szybkich i sprawnych decyzji. W sobotę mamy Radę Naczelną, po niej ogłoszę swoją decyzję co do stanowiska wicepremiera - dodaje.

Już teraz wiadomo, że Piechociński nie odpuści ani jednego stołka ludowców w spółkach skarbu państwa. - Nie będziemy o nich rozmawiali. Nie były objęte umową koalicyjną - zapowiada szef PSL.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.


[źródło: Gazeta Polska Codziennie]

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×