2012-07-17T18:03:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Afera taśmowa PSL jak afera Rywina [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5573
fot. youtube fot. youtube
REKLAMA

Posłowie PiS analizują dokumenty należącej do Agencji Rynku Rolnego spółki Elewarr, którą wymieniono w ujawnionej przez media rozmowie działaczy PSL.

Posłowie PiS Przemysław Wipler i Dawid Jackiewicz we wtorek przybyli do siedziby spółki w Warszawie, by zapoznać się z dokumentami Elewarru.

Wcześniej rzecznik PiS Adam Hofman na konferencji prasowej oświadczył, że jego klub oczekuje zajęcia stanowiska w sprawie tzw. afery taśmowej przez premiera Donalda Tuska i złoży wniosek o to, by na następnym posiedzeniu Sejmu szef rządu przedstawił „wyczerpującą informację w tej sprawie”.

Hofman nazwał to, co wynika z nagrania działaczy PSL, „aferą taśmową”. „Afera taśmowa ma część cech afery Rywina. Tak samo w aferze Rywina przez długi czas Warszawa mówiła, że coś jest na rzeczy. Tak samo w tej sprawie wiedzieliśmy, że te taśmy istnieją. (...) Ale Donald Tusk to zatrzymał, bo jest Euro 2012 i na razie nie należy tego ruszać” - powiedział. „Tak jak wtedy Adam Michnik, tak teraz Donald Tusk nie powiadomił prokuratury, organów ścigania” - stwierdził.Posłowie PiS zaprezentowali także podczas konferencji film, który można od kilku lat krąży w sieci. Rozpoczyna go żartobliwe rozwinięcie skrótu PSL: „Posady Swoim Ludziom”.

Hofman zapowiedział również, że jeżeli we wtorek minister rolnictwa nie zostanie odwołany, Prawo i Sprawiedliwość przedstawi w środę wniosek o wotum nieufności wobec niego.

Po ujawnieniu przez „Puls Biznesu” rozmowy działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Serafina z Władysławem Łukasikiem minister rolnictwa, Marek Sawicki, polecił przeprowadzić w trybie pilnym kontrolę w zakresie prawidłowości sprawowania nadzoru właścicielskiego nad podległymi spółkami przez Agencję Rynku Rolnego.

Została przy tym zlecona analiza prawna, ukierunkowana na ustalenie i wyegzekwowanie odpowiedzialności prawnej rozmówców z tytułu zniesławienia i naruszenia dóbr osobistych ministra.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podkreślał w tym kontekście, iż dysponuje raportem Najwyższej Izby Kontroli, w którym pozytywnie ocenia się działalność Elewarr sp. z o.o. w latach 2008 - 2010.
[źródło: pis.org.pl]
REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×