eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Jadąc z pomocą wpadli w poślizg. Kolizja wozu strażackiego w Ostrołęce. ZOBACZ NAGRANIE

REKLAMA
zdjecie 2109
zdjęcie ilustracyjne, OSPzdjęcie ilustracyjne, OSP
REKLAMA

Kolizja za kolizją w Ostrołęce. Fatalne warunki i nagły atak zimy mocno dał się we znaki kierowcom. W krótkim czasie doszło do 10 kolizji. Poślizgu i w konsekwencji kraksy nie zdołał uniknąć m.in. kierowca jadącego na sygnałach do akcji ratunkowej wozu strażackiego.

W poniedziałek, 15 stycznia w godzinach popołudniowych w Ostrołęce i okolicach doszło w krótkim czasie do 10 kolizji, których przyczyną były fatalne warunki drogowe. Padający mokry śnieg błyskawicznie zamarzał tworząc na jezdni warstwę lodu. W takich warunkach opanowanie pojazdu i uniknięcie poślizgu wymagało od kierowców nie lada umiejętności.

Tylko w przeciągu godziny na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego doszło do 10 zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt nie został ranny.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Nagły atak zimy i związane z nim warunki drogowe odczuli na własnej skórze m.in. strażacy ochotnicy z Rzekunia. Zastęp ochotników został zadysponowany do akcji ratunkowej w jednej z podostrołęckich wsi. Gdy jechali na sygnałach na pomoc osobom w opresji wpadli w poślizg. Wóz strażacki wypadł z drogi, wjechał na chodnik i skosił uliczną latarnię.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Ostrowskiej w Ostrołęce. Na szczęście żadnemu ze strażaków nic się nie stało. Uszkodzoną latarnię zabezpieczyło Pogotowie Energetyczne.

Policja apeluje o ostrożność na drogach

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach w trudnych warunkach atmosferycznych. Przed wyjazdem warto sprawdzić stan techniczny pojazdu i odpowiednio przygotować się do jazdy. W takich warunkach należy zachować bezpieczną odległość między pojazdami i unikać gwałtownych manewrów.

Nagranie z kolizji trafiło do sieci. Zobacz:

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×