zdjecie 2252
2019-02-19T13:18:21+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jak ożywić Stare Miasto? Jest wstępny plan. Będzie m.in. duży koncert plenerowy!

REKLAMA
REKLAMA
1
1
23

Jak władze miasta mają zamiar ożywić okolice Starego Miasta? O obietnice wyborcze zapytał radny Mariusz Popielarz, a prezydent Łukasz Kulik udzielił już odpowiedzi. Okazuje się, że miasto planuje w tym roku duży koncert plenerowy, a w przyszłości - duży park przy ul. Warszawskiej.

- W związku ze zbliżającym się sezonem wiosenno-letnim, a jednocześnie nawiązując do Pańskich obietnic przedwyborczych w tym temacie, zwracam się z prośbą o przedstawienie szczegółowego harmonogramu na rok 2019 (wraz ze wskazaniem konkretnych dat) w kwestii rewitalizacji i ożywienia gospodarczego i turystycznego Ostrołęckiej Starówki - napisał w interpelacji radny Mariusz Popielarz z klubu Koalicja Obywatelska.

W odpowiedzi prezydent Ostrołęki ujawnił, że trwają prace nad kalendarzem wydarzeń na 2019 rok, prowadzona jest też analiza możliwości podjęcia innych działań.

Wśród działań, które na pewno będą podjęte, prezydent wymienia m.in. strzeżone kąpielisko na plaży miejskiej. To akurat żadna nowość, bo działało ono w poprzednich latach. Druga sprawa to port przy moście Madalińskiego, który został otwarty tuż przed wyborami samorządowymi, jeszcze przez poprzednią władzę. Będzie on czynny w sezonie turystycznym - będą mogli z niego korzystać posiadacze łodzi, kajaków, motorówek i innych jednostek pływających.

- Podejmujemy również starania mające na celu rozbudowę istniejącej infrastruktury we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie - informuje Kulik. Do tego Ostrołęka przejmuje przewodnictwo w związku gmin "Pisa-Narew" i będzie mogła wykorzystać 15 tysięcy złotych ze składek członkowskich. Planowana jest budowa slipu lub kratownicy dla kajaków.

Prezydent ujawnił także plany na imprezy, które mają być nowością na Starym Mieście, jeżeli chodzi o ostatnie lata. W maju we współpracy z Muzeum Kultury Kurpiowskiej miasto planuje duży koncert plenerowy na Placu Bema, któremu towarzyszyć mogą inne atrakcje, np. zlot food trucków, potańcówka i zabawy dla dzieci. Planowana jest także wystawa Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego w związku z 15-leciem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

W ratuszu snują także plany na przyszłość...

- Bardzo ważnym dla miasta zadaniem jest budowa parku przy ul. Warszawskiej. Ten park, wraz z tężniami solankowymi i promenadą po drugiej stronie rzeki, stanie się wizytówką Ostrołęki. W tej chwili analizujemy możliwość działania i pozyskania środków zewnętrznych na realizację tych projektów. Wierzę, że w przeciągu kilku lat uda się w Ostrołęce stworzyć miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców - dodaje prezydent.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×