zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-01-03T16:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jak podzielono rządowe dotacje? Interwencja poselska. Także w sprawie Ostrołęki i powiatu

REKLAMA
REKLAMA
2
1
9

Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz interweniuje w sprawie sposobu przyznawania dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wiele samorządów z naszego regionu, choć składały wnioski, nie otrzymały dofinansowania. Parlamentarzystka KO pyta, dlaczego tak się stało.

Kamila Gasiuk-Pihowicz złożyła interpelację w sprawie przyznawania dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa mazowieckiego obejmującego: powiat garwoliński, powiat łosicki, powiat makowski, powiat miński, powiat ostrołęcki, miasto Ostrołęka, powiat ostrowski, powiat pułtuski, miasto Siedlce, powiat siedlecki, powiat sokołowski, powiat węgrowski, powiat wyszkowski, możliwości zawieszania postępowań administracyjnych w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Jako posłanka wybrana z okręgu wyborczego nr 18 (Siedlce) otrzymałam informację, że przy przyznawaniu dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru wschodniego Mazowsza szereg z tych jednostek nie otrzymało żadnego dofinansowania, pomimo że złożyły wymaganą dokumentację

- napisała Gasiuk-Pihowicz.

Jak już pisaliśmy w naszym serwisie, miasto Ostrołęka złożyło wnioski o 16 inwestycji, a nie dostało ani grosza. W drugiej turze składania wniosków władze Ostrołęki złożyły wnioski na rewitalizację lasu przy Warszawskiej, przebudowę stadionu miejskiego i budowę Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Wyników naboru jeszcze nie ma.

ZOBACZ WIĘCEJ: Fundusz przeciwdziałania COVID-19. Ostrołęka składa kolejne wnioski. Tym razem na trzy inwestycje

Wobec wątpliwości odnoszących się do zasadności przyznawania dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dotyczących w szczególności odmowy przyznania jakiegokolwiek dofinansowania na rzecz szeregu jednostek samorządu terytorialnego, których włodarze nie należą do Prawa i Sprawiedliwości lub innych partii tworzących obecny rząd – konieczne jest szczegółowe wyjaśnienie podjętych decyzji w zakresie dyspozycji wypłaty środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

- stwierdziła Gasiuk-Pihowicz.

Posłanka KO poprosiła o przekazanie szczegółowych informacji dotyczących wniosków poszczególnych samorządów i dlaczego zostały one rozpatrzone w taki, a nie inny sposób. Odpowiedź jeszcze nie nadeszła.

REKLAMA
zdjecie 1325

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×