zdjecie 2252
2018-10-31T10:46:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jak powiedzieć prawdę, ale nie powiedzieć wszystkiego?

REKLAMA
REKLAMA
1
7
59

Prezydent Janusz Kotowski z ulotki wyborczej chwali się mieszkańcom, iż Prawo i Sprawiedliwość ma największy klub radnych w radzie miejskiej. Nie jest jednak napisane, że PiS może mieć problem przy tworzeniu koalicji w przypadku ewentualnego zwycięstwa Kotowskiego. Jak wygląda rozkład sił w radzie miasta?

- Dzięki Państwa głosom mamy największy klub radnych w radzie miejskiej - mówi nam prezydent Kotowski z ulotki wyborczej, jaką mogli otrzymać mieszkańcy Ostrołęki. To akurat prawda - PiS wygrał wybory do rady miasta, uzyskując aż osiem mandatów. Zdobyli je Ryszard Żukowski, Grażyna Sosnowska, Grzegorz Płocha, Henryk Gut, Grzegorz Milewski, Janusz Kotowski, Jerzy Grabowski i Ewa Żebrowska-Rosak.

Największy klub radnych to jedno, ale chyba prezydent Kotowski zapomniał dodać, że... PiS może mieć problem z koalicjantami w radzie miasta. Drugim pod względem liczebności jest klub Naszej Ostrołęki. Pięciu radnych NO wcale nie musi popierać jednak polityki Janusza Kotowskiego, tak jak - na przykład - czyniło to w ostatniej kadencji Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. O ile w ogóle możliwe jest porozumienie.

Pozostałe komitety również mogą nie być skore do współpracy. Czterech radnych ma komitet Łukasza Kulika "Ostrołęka dla Wszystkich", trzech Koalicja Obywatelska i trzech Bezpartyjne Miasto Ostrołęka. Kandydaci wszystkich tych komitetów w kampanii wyborczej mocno krytykowali politykę Janusza Kotowskiego. Gwałtowna zmiana poglądów mogłaby wzbudzić niekoniecznie pozytywne reakcje wyborców. A - przykładowo - w przypadku Koalicji Obywatelskiej porozumienie jest wręcz niemożliwe ze względów ideologicznych.

Podział sił w radzie miasta wygląda następująco:

Prawo i Sprawiedliwość - 8 radnych;
Nasza Ostrołęka - 5 radnych;
Ostrołęka dla Wszystkich - 4 radnych;
Bezpartyjne Miasto - 3 radnych;
Koalicja Obywatelska - 3 radnych;

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×