2019-08-09T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jaka będzie oferta kulturalna miasta? Dyrektor OCK prosi o sugestie. Jest pierwsza odpowiedź

REKLAMA
zdjecie 2911
REKLAMA
2
2
12

Dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Tadeusz Wiśniewski zaapelował o zgłaszanie swoich propozycji do oferty kulturalnej w mieście. Na ten apel odpowiedział... dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych Jacek Karczewski. Przedstawił kilka swoich propozycji, jakie składał, gdy startował na stanowisko dyrektora OCK.

- Bardzo cieszę się, że pan Tadeusz Wiśniewski, dyrektor OCK, zaapelował do mieszkańców o zgłaszanie pomysłów dotyczących rozwoju OCK na kolejne lata. I ja chciałbym zgłosić kilka własnych sugestii - napisał Jacek Karczewski, który niedawno złożył rezygnację z funkcji dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Tej rezygnacji prezydent Łukasz Kulik jednak nie przyjął. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

-  OCK posiada odpowiednie zaplecze do tego, by – uwzględniając kilka zmian programowych i organizacyjnych – w perspektywie najbliższych kilku lat stać się nowoczesnym, otwartym ośrodkiem kultury i organizatorem wydarzeń rozpoznawalnym nie tylko w regionie - pisze Karczewski. Jak dodaje, ważne jest budowanie relacji z twórcami, uczestnikami i odbiorcami kultury.

Karczewski uważa, że podstawą jest różnorodna oferta kulturalna i że należy kontynuować i rozwijać organizowane od lat i cieszące się popularnością projekty i wydarzenia filmowe, teatralne, muzyczne, działalność grup i pracowni artystycznych oraz inne inicjatywy, przy czym jednocześnie rozbudować ofertę kulturalną o nowe, autorskie projekty skierowane do odbiorców z różnym zapleczem, w różnym wieku. Dodatkowo - według niego - należało by postawić na lokalność i czerpać z bogatej tradycji i kultury kurpiowskiej, co mogłoby dać rozpoznawalność nawet na cały kraj.

Wśród kolejnych ważnych do zrealizowania projektów Karczewski wymienia m.in. powołanie Zespołu Programowego, zacieśnienie współpracy z Urzędem Miasta, więcej pokazów kina niezależnego i tematyczne przeglądy filmowe (w kinie Jantar), współpracę z młodymi twórcami i miastami partnerskimi dotyczącymi sztuki, autokar muzealny na wzór autokaru teatralnego, czy kursy historii sztuki.

Cały wpis Jacka Karczewskiego znajdziesz tutaj.

Przypominamy, że również możecie zgłaszać swoje propozycje do Ostrołęckiego Centrum Kultury. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×