2022-06-09T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jakie opony będą idealne do Twojego samochodu?

REKLAMA
zdjecie 9145
REKLAMA
zdjecie 9145

Zakup nowych opon do samochodu to duży wydatek, dlatego wielu kierowców decyduje się na opony całoroczne, które sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Jakie opony wybrać do swojego auta?

Przy zakupie nowych opon często zastanawiamy się, czy wybrać opony letnie i zimowe, czy też postawić na opony wielosezonowe. Sprawdzają się one podczas jazdy po każdej nawierzchni, dzięki czemu można ich używać przez cały rok. Kierowcy, którzy chcą nabyć opony klasy ekonomicznej, często wybierają używane opony, co pozwala na duże oszczędności. Zakup opon używanych wiąże się jednak z ryzykiem, ponieważ nie wiemy, jaka jest ich historia, i czy nie mają one niewidocznych gołym okiem uszkodzeń. Jakie opony wybrać do swojego samochodu?

Jakie opony będą idealne do Twojego samochodu?

Wybór opon do swojego samochodu nie jest obecnie trudnym zadaniem, ponieważ w sieci znajdziemy konfiguratory, które pozwalają wybrać opony do danego modelu auta. Nie trzeba znać rozmiaru opony, która powinna zostać zamontowana w danym aucie. Wystarczy podać informacje dotyczące marki i modelu samochodu oraz parametrów konkretnego pojazdu, aby dowiedzieć się, jakie opony możesz zamontować w swoim samochodzie. Informacja dotyczące tego, jaki jest rozmiar opony w danym samochodzie, znajdziesz też w instrukcji obsługi i na boku założonej opony. Rozmiar opon jest prezentowany w następujący sposób: 225/45/R17. Pierwsza liczba to szerokość opony w milimetrach, druga to wysokość opony, natomiast trzecia to średnica otworu w oponie. Wiedząc, w jaki sposób opisane są rozmiary opon samochodowych, z łatwością znajdziesz opony do swojego auta. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: opony całoroczne 225 45 r17, aby znaleźć komplety opon do swojego auta. Niezależnie od tego, czy kupujesz opony radialne, czy diagonalne, najważniejsze, aby indeks nośności był zgodny z zaleceniami producenta.

Opony całoroczne czy sezonowe – jakie wybrać?

Jeśli chcesz uniknąć konieczności wymiany opon dwa razy w roku, zamiast opon letnich i zimowych wybierz opony całoroczne. Można używać ich przez cały rok, ponieważ sprawdzają się zarówno podczas jazdy po suchej, jak i mokrej nawierzchni. Jest to również oszczędność, ponieważ komplet całoroczny jest tańszy niż zakup opon na lato i zimę. Nie trzeba też tracić czasu i pieniędzy na wizytę w warsztacie w celu zmiany opon. Opony wielosezonowe to świetny wybór przede wszystkim dla osób, które zimą jeżdżą głównie po mieście i wszędzie tam, gdzie drogi są odśnieżone. Opony całoroczne gwarantują komfort jazdy przez cały rok.

 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×