zdjecie 2252
2018-02-10T10:01:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jakub Frydryk pokieruje Bezpartyjnym Miastem

REKLAMA
REKLAMA
19
0
84

Przed kilkoma miesiącami swoją działalność rozpoczął ruch społeczny Bezpartyjne Miasto. Do tej pory nie znaliśmy zbyt wielu szczegółów dotyczących tej organizacji, lecz w tym momencie znamy już głównego organizatora ruchu oraz jego podstawowe założenia. Bezpartyjnym Miastem pokieruje Jakub Frydryk.

 
Przedsiębiorca, społecznik, bankowiec - tak w skrócie określić można 35-letniego ostrołęczanina. Przez ostatnie lata znany był z wielu akcji społecznych i charytatywnych. Angażował się m.in. sprawne przeprowadzenie finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, akcji DKMS, Motoserca, gal wolontariatu. Flagowym projektem prowadzonego przez Frydryka stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne jest Świąteczna Zbiórka Żywności corocznie organizowana w grudniu. Żywność zbierana w ostrołęckich sklepach jest przekazywana ubogim rodzinom z regionu. Frydryk jest działaczem sportowym, zasiada również w zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej "Centrum". Dlaczego zdecydował się na kolejne wyzwanie?
 
- To projekt, który ma na celu zaangażować mieszkańców w sprawy naszego miasta. Pracuję z wieloma młodymi ludźmi, organizuję z nimi akcje społeczne i wiem, że potrzeba impulsu, który mógłby sprawić, że angażowaliby się w sprawy publiczne, życie w regionie i także w sprawy polityczne, uczestnictwo w wyborach. Stawiamy na działanie i aktywność. Nazwa "Bezpartyjne Miasto" nie jest przypadkowa, nawiązuje do potrzeby otwarcia samorządu dla obywateli, a nie klanów partyjnych. Chcemy by młodzi ludzie mieli większy wpływ na decyzje podejmowane przez włodarzy miasta. Wsłuchanie się w głos obywateli jest najważniejszą istotą samorządności - mówi Jakub Frydryk.
 
W rozmowie z naszym serwisem twórca ruchu "Bezpartyjne Miasto" podkreśla, że organizacja jest otwarta dla wszystkich osób, które chciałyby zmienić samorządową rzeczywistość w Ostrołęce. Kontakt z twórcą "Bezpartyjnego Miasta" jest możliwy poprzez stronę na Facebooku. W przyszłym tygodniu w naszym serwisie opublikujemy obszerny wywiad z Jakubem Frydrykiem, z którego dowiemy się więcej o planowanych działaniach nowego ruchu społecznego.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×