eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Janusz Pawelczyk zrezygnował ze stanowiska komendanta policji: „Okazało się, że to ja jestem obiektem ataków”

REKLAMA
Janusz Pawelczyk pierwszy z prawej (fot. eOstroleka.pl)Janusz Pawelczyk pierwszy z prawej (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA

Jak się dowiedzieliśmy, w środę podinspektor Janusz Pawelczyk, Komendant Miejski Policji w Ostrołęce, oddał się do dyspozycji Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Jest to równoznaczne z ustąpieniem ze stanowiska.

Pawelczyk, w związku ze swoją rezygnacją, skierował list do ostrołęckich policjantów i pracowników KMP, który publikujemy poniżej.  

Szanowni Państwo, Policjantki i Policjanci, Pracownicy Policji.

W związku z kilkoma sprawami rozgrywającymi się w ciągu ostatnich miesięcy, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce oraz moja osoba były w zainteresowaniu mediów regionalnych i krajowych.
W pewnym momencie okazało się, że to ja jestem obiektem ataków i działań, nie tylko medialnych, które rzucają cień na całą jednostkę oraz w konsekwencji na całą Policję, na co ja jako komendant jednostki nie mogę pozwolić.

Dla dobra formacji oraz dla czystości sprawy, aby wszelkie wątpliwości i zarzuty mogły zostać bezstronnie wyjaśnione, dzisiaj zwróciłem się do Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji z prośbą o przyjęcie rezygnacji z zajmowanego przeze mnie stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce i o wyznaczenie nowych zadań.

Moja decyzja jest osobista i jest podyktowana przede wszystkim troską o dobre imię Policji, a z drugiej strony ma na celu obiektywne i jak najszybsze wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

podinsp. Janusz Pawelczyk

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×