eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prowokujące zachowanie reportera TVN24. "To, co zrobił pan redaktor, urąga jakimkolwiek zasadom etycznym" (WIDEO, ZDJĘCIA)

REKLAMA
zdjecie 1024
zdjecie 1024
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Ostrołęka. Podczas wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej komendy policji doszło do skandalu. Uroczystość przebiegała według planu do momentu, w którym Rafał Stangreciak z TVN24 postanowił ten plan zakłócić. Pod koniec spotkania wyszedł na środek z megafonem...

- Dlaczego budową nowej komendy chcecie przykryć sprawę policjanta, który prowadził pod wpływem alkoholu?! - zapytał Stangreciak.

Kiedy Janusz Pawelczyk, Komendant Miejski Policji w Ostrołęce, podszedł do reportera, ten zasypał go pytaniami.
- Jakie konsekwencje wyciągnął pan wobec funkcjonariusza, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu? Czy odebrał mu pan prawo jazdy i broń?

- To, co zrobił dzisiaj pan redaktor, urąga jakimkolwiek zasadom etycznym. Zakłócanie tej uroczystości jest wykorzystywaniem telewizji TVN24 w interesie osób, które łamią prawo - próbował przebić się przez głos Stangreciaka zdenerwowany całą sytuacją Pawelczyk.

Ten jednak nie odpuszczał go do głosu. Wciąż pytał, przerywał Pawelczykowi, nie czekał na jego odpowiedzi. Sprawiał wrażenie, jakby odpowiedzi komendanta nie bardzo go interesowały.
- Prokuratura poinformowała nas dzisiaj, że pański funkcjonariusz podczas prowadzenia samochodu miał dwa promile alkoholu we krwi. Czy odebrano mu prawo jazdy?

- To mój komentarz oficjalny, żyjemy - całe szczęście - w państwie prawa, gdzie wyroki orzeka sąd nie zaś kamera czy portale - mówił komendant. - W momencie kiedy prokuratura poinformuje mnie o postawieniu zarzutów, gwarantuję, że wykorzystam wszelkie możliwe prawne instrumenty, włącznie z wydaleniem funkcjonariusza ze służby. Zapewniam też, że podejmę w tej sprawie decyzję zgodną z literą prawa i nie będę niczego zamiatał pod dywan - dodał na koniec Janusz Pawelczyk.

Przypominamy, że TVN zainteresowała się sprawą policjanta z Ostrołęki. Przed świętami wyemitowano w magazynie "Prosto z Polski" materiał o pijanym funkcjonariuszu, który miał zaczepiać klientów i grozić im na stacji benzynowej, po czym wsiadł do auta i odjechał. Świadkowie tego zdarzenia wezwali policję. Jak się okazało, policjant był pod wpływem alkoholu.
Materiał filmowy 1 :
fot. Roxana Dawidfot. Roxana Dawid
fot.R.Dfot.R.D
fot.R.Dfot.R.D
fot. R.Dfot. R.D
fot.R.Dfot.R.D
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28 dk29  30
×