2011-07-03T19:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jarosław Kaczyński w Ostrołęce (WIDEO, ZDJĘCIA)

REKLAMA
Jarosław Kaczyński w Ostrołęce (fot. J. Pych)
Ostrołęka. W niedzielę, 3 lipca, prezes Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński - spotkał się z mieszkańcami miasta.

Ku zadowoleniu organizatorów sala Ostrołęckiego Centrum Kultury po brzegi wypełniła się publicznością. Specjalne miejsca zostały wydzielone dla młodzieży - mogła zasiąść na scenie tuż obok byłego premiera.

- W Polsce nie może rządzić prymitywny, w istocie postkolonialny, liberalizm. Musi rządzić władza, która ma przemyślany, dobry, polski plan dla Polski. Wielka część ludności, co najmniej połowa, albo nawet większość ludności, dzisiaj szybko idzie do przodu. My nie możemy zachować tego tempa, które jest dzisiaj w Polsce, bo będziemy pozostawali w tyle, będziemy stawali się prowincją, głęboką prowincją, peryferiami już nie Europy, a po prostu świata. To jest nasze wielkie zadanie i ono jest do spełnienia, ale musimy najpierw mieć uczciwą władzę, która ma plany, która nie mówi tu i teraz, która nie mówi, że wystarczy ciepła woda w kranie. Musimy mieć władzę ambitną. Władzę, która zabiega o polskie interesy, a nie kłania się na wszystkie możliwe kierunki i rezygnuje ze wszystkiego - mówił na początku spotkania Jarosław Kaczyński.

- Stoimy przed niesłychanie ważnym wyborem. Obawiam się, że jeśli obecna polityka będzie kontynuowana, za cztery lata będzie bardzo trudno Polskę naprawić. Ci z Prawa i Sprawiedliwości poprawią. Potrafimy. Dajcie nam tylko szansę - kontynuował szef PiS.

Odpowiedzialnością za obecny stan państwa Jarosław Kaczyński obarczył rząd Donalda Tuska.

Stwierdził też, że wzrost cen, będzie się pogłębiał.
- Im kto w skromniejszej sytuacji, tym bardziej w niego uderzają. To będzie element tego mechanizmu: zabrać tym, którym dotychczas zabierano, oszczędzić tym, którym nie zabierano nigdy.

Prezes PiS powiedział również, że gdyby w Polsce działał uczciwy, wolny rynek, skutki kryzysu nie byłyby tak odczuwalne dla "normalnych" obywateli.

- Te próby uczynienia z lat 2005 - 2007 piekła, to nie przypadek, to reakcja na to, że próbowaliśmy tu zbudować normalne państwo, gdzie będzie działał uczciwy rynek, a więc normalna konkurencja, normalna praworządność i uczciwe sądy, i dostęp do informacji - mówił.

Jarosław Kaczyński stanął też w obronie Kościoła. Podkreślił, że w ramach obrony statusu quo z ust rządzących padają dziś słowa, które wcześniej można było przeczytać tylko w tygodniku „Nie” Urbana.
- Premierzy, nawet ci z SLD, nigdy tak nie mówili: nie kłaniajmy się księżom, nie klękajmy przed księżmi (…) Otóż drodzy państwo, Kościół to też jest czynnik niezależny w życiu społecznym. W ramach tego planu, żeby opanować wszystko innymi metodami, niż w czasach komunistycznych, także Kościół musi być poddany kontroli. Bo przecież temu establishmentowi zagraża. Brońmy polskiego Kościoła, bo, niezależnie od tego, co niektórzy jego przedstawiciele mogą sądzić, jest on dzisiaj zagrożony, a bez niego nie ma Polski - podkreślił Kaczyński.  

Następnie publiczność miała możliwość zadawania pytań prezesowi Prawa i Sprawiedliwości.

Po spotkaniu z mieszkańcami Jarosław Kaczyński złożył kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego.

Spotkanie odbyło się w sali OCK o godz. 15 i trwało ponad półtorej godziny.

Wywiad z prezesem PiS: Jarosław Kaczyński dla eOstrołęka.pl: „Idziemy do władzy przygotowani, mam nadzieję, że wygramy”
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń