2018-02-16T11:30:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Jechał ze Szwecji do Lublina rozbitą ciężarówką. Kabinę powiązał... ubraniami! [FOTO]

REKLAMA
zdjecie 4128
fot. KWP Radomfot. KWP Radom
REKLAMA
1
1
5

Przejechał setki kilometrów ze Szwecji rozbitą ciężarówką, w której kabina powiązana była taśmami i ubraniami a szybę podpierała metalowa rura. Wpadł 90 kilometrów od celu. Zatrzymujący go policjanci przecierali oczy ze zdumienia.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego zwoleńskiej komendy podczas patrolu zauważyli niecodzienny widok. Drogą jechała ciężarówka z bardzo mocno uszkodzonym dachem i porozbijaną szybą czołową. TIR jechał drogą krajową nr 12 od strony Radomia w kierunku Lublina.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Już sam wyjazd tak uszkodzonym samochodem na drogę był „dziwny”, jednak nie to najbardziej zaskoczyło mundurowych. Oświadczenie kierującego, który powiedział policjantom, że takim pojazdem porusza się ze Szwecji. Pokonał nim część Szwecji, drogę morską, a następnie ruszył w podróż po Polsce w kierunku Lublina, gdzie miał dostarczyć towar znajdujący się na naczepie. Na dodatek kierowca ciężarówki poinformował policjantów, że miał kolizje na terenie Szwecji w wyniku, której tak mocno uszkodził pojazd. Po tym zdarzeniu mężczyzna pojechał po towar, który załadował i ruszył do Lublina. 45-latek powiedział też, że nie miał żadnych problemów podczas przejazdu przez Europę, z wjazdem i zjazdem z promu i dalej przez Polskę, aż do chwili obecnej. Przejechał dziesiątki kilometrów, a gdy do celu zostało mu niespełna 90 km zatrzymała go zwolańska drogówka.

Uszkodzenia szyby czołowej były na tyle duże, że kierowca podparł ją rurką metalową od środka żeby nie wpadła do wnętrza pojazdu. A dach ciągnika siodłowego był pozwiązywany różnymi ubraniami i taśmami.

Kierujący, 45-letni mieszkaniec Chełma za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny od pojazdu, za pokwitowaniem z zakazem dalszej jazdy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×