eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Wiemy, które tereny przejął MON w Ostrołęce. Tu będzie jednostka wojskowa?

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
REKLAMA

W Ostrołęce zapowiadana jest budowa jednostki wojskowej: wiemy już, jakimi terenami dysponuje wojsko i potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje w tym zakresie. Do terenów zamkniętych w resorcie obrony narodowej dołączyły tereny dawnego PGO.

Status terenów zamkniętych mogą otrzymać, na podstawie decyzji: kompleksy nieruchomości wojskowych uznane za niezbędne na cele obronności i bezpieczeństwa państwa, będące w trwałym zarządzie Ministerstwa Obrony Narodowej lub jego władaniu na podstawie innego tytułu prawnego; jak również - nieruchomości pozostające we władaniu jednostek organizacyjnych podległych i nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej.

Decyzję zmieniającą decyzję w sprawie ustalenia terenów zamkniętych w resorcie obrony narodowej minister Mariusz Błaszczak wydał 17 lutego 2023 r. Decyzja weszła w życie dzień później.

W Ostrołęce terenami zamkniętymi w resorcie obrony narodowej jest miejsce, gdzie znajduje się siedziba Wojskowego Centrum Rekrutacji, ale jest też nowy teren i to dość pokaźny, bo obejmujący aż pięć działek. Kiedyś była tam siedziba PGO, dziś jest to już teren wojskowy, więc wszystko wskazuje na to, że to po drugiej stronie ulicy od cmentarza miejskiego przy Krańcowej będzie się mieścić zapowiadana jednostka wojskowa.

O tym, że jedną z lokalizacji dla jednostki wojskowej, jaka brana jest przez MON pod uwagę, są tereny po dawnym PGO, informowaliśmy jako pierwsi w styczniu br.

Więcej o: MON, Ostrołęka, wojsko

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×