2011-09-22T12:08:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jest decyzja sądu w sprawie byłego redaktora TVN: „Postępowanie warunkowo umorzono”

REKLAMA
fot. sxc.hu fot. sxc.hu
REKLAMA

Sąd Rejonowy w Ostrołęce podjął decyzję w sprawie byłego redaktora TVN, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Prokuratura czeka na uzasadnienie.

- Sąd w tej sprawie podjął decyzję o warunkowym umorzeniu postępowania. Nie wydał jednak na razie uzasadnienia. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Prokuratura prawdopodobnie odwoła się od wyroku - powiedział nam sędzia Jerzy Pałka, rzecznik prasowy ostrołęckiego sądu.  

O komentarz do decyzji sądu poprosiliśmy adwokata Michała Chomentowskiego.

- Sąd uznaje, że oskarżony popełnia przestępstwo, czyli wina nie budzi wątpliwości natomiast przesłanką do warunkowego umorzenia postępowania karnego jest m.in. to, że społeczna szkodliwość czynu oraz wina nie są znaczne. Dla oskarżonego oznacza to, że nie zostaje mu wymierzona kara, natomiast sąd może odstąpić od wymierzenia środka karnego - w tej sytuacji zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Warunkowe umorzenie następuje na okres próby, który wynosi od roku do 2 lat i biegnie od uprawomocnienia się orzeczenia - tłumaczy Chomentowski.

Zapytaliśmy również ostrołęcką prokuraturę rejonową, czy ma zamiar odwołać się od decyzji sądu.

- Prokurator Rejonowy w Ostrołęce w sprawie dotyczącej Jacka P. zażądał uzasadnienia wyroku na piśmie. Decyzja co do ewentualnego zaskarżenia orzeczenia zostanie podjęta po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku - poinformowała nas prokuratura.

A jak na decyzję sądu zareagowała ostrołęcka policja?

- Jesteśmy organem powołanym do tego, by ścigać i łapać przestępców. Tak sytuacja wygląda również przy osobach jeżdżących w stanie nietrzeźwości. Ich osądzeniem zajmuje się sąd, którego decyzje szanujemy i nie będziemy ich komentować. W dalszym ciągu na terenie naszego miasta i powiatu będą zatrzymywane osoby łamiące przepisy, wynikające z artykułu 178a kk. Niestety, w ostatnim okresie liczba tych osób nie spada - powiedział nam Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 maja, przed godz. 20, kiedy policja na ul. Ostrowskiej zatrzymała do rutynowej kontroli samochód osobowy. Po zbadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 0,7 mg alkoholu, co przekłada się na około 1,5 promila we krwi. Co ciekawe, po następnych badaniach ilość alkoholu w wydychanym powietrzu rosła.

Udało nam się ustalić, że zatrzymany mężczyzna to Jacek P., wcześniej pracujący w jednej z ostrołęckich redakcji, a do niedawna związany w TVN24 m.in. z programem „Prosto z Polski” - tego samego, który śledzi sprawę pijanego policjanta z Ostrołęki. Co ciekawe, Jacek P. prowadził również wcześniej w telewizji TVN Turbo wakacyjny program „Do celu”, traktujący o szeroko rozumianym bezpieczeństwie na polskich drogach...  

Należy też dodać, że po naszej publikacji TVN zakończyła współpracę z Jackiem P.

Do sprawy będziemy wracać.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×