2019-06-17T07:25:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jest odpowiedź na apel seniorów w sprawie Janusza Chojnowskiego

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
5

„Zmiany organizacyjne w Ostrołęckim Centrum Kultury (…) nie wpłyną negatywnie na sytuację słuchaczy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku” - informuje Tadeusz Wiśniewski, dyrektor OCK w odpowiedzi na apel słuchaczy OUTW w związku z likwidacją stanowiska pracy opiekuna sekcji, Janusza Chojnowskiego.

 
Na początku czerwca około 100-osobowa grupa słuchaczy OUTW wystosowała apel do prezydenta miasta i dyrektora OCK w związku ze zwolnieniem z pracy Janusza Chojnowskiego, wieloletniego opiekuna OUTW. Jak już wcześniej informowaliśmy, Chojnowski stracił pracę w wyniku zmian organizacyjnych w strukturach OCK. Seniorzy, którzy podpisali się pod apelem – łącznie około 100 osób – stając w obronie Chojnowskiego domagają się przywrócenia go do pracy.
 
Pełną treść apelu znaleźć można w naszym artykule:
 
Słuchacze OUTW nie chcą odwołania Janusza Chojnowskiego
 
Dyrektor OCK – Tadeusz Wiśniewski – udzielił seniorom odpowiedzi na ich apel, uspokajając jednocześnie, że po wprowadzonych zmianach organizacyjnych funkcjonowanie OUTW nie jest zagrożone. Poniżej pełna treść odpowiedzi na apel.
 
„Odpowiadając na „Apel” wystosowany przez około 30% Słuchaczy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrołęce w sprawie anulowania wypowiedzenia umowy o pracę pracownikowi OCK (będącego dotychczasowym opiekunem UTW) w następstwie likwidacji stanowiska pracy informuję, że jest to podyktowane wyłącznie koniecznością dokonania niezbędnych zmian organizacyjnych w Ostrołęckim Centrum Kultury w Ostrołęce.
 
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrołęce wchodzący w skład aktualnej struktury organizacyjnej OCK w Ostrołęce nie może być wyłączony z wewnętrznych regulacji. Przeprowadzone zmiany organizacyjne mają na celu uporządkowanie modelu współpracy pomiędzy poszczególnymi komórkami organizacyjnymi i poprawę efektywności ich działania. Zapewniamy Państwa, że zmiany organizacyjne w Ostrołęckim Centrum Kultury w Ostrołęce, które są autonomicznymi decyzjami kierownictwa OCK, nie wpłyną negatywnie na sytuację słuchaczy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mamy świadomość doniosłości powołania idei OUTW, umożliwienia różnorodnych form działania osobom, które zakończyły aktywność zawodową a chcą realizować się w nowych dziedzinach. Deklarowana z naszej strony chęć pomocy i współpracy dla dobra wspólnego pozostaje niezmienna bez względu na to w jakiej formie prawnej Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrołęce będzie funkcjonował. Nadanie przed laty statutu UTW, utworzenie Samorządu Słuchaczy czy Rady programowej świadczyć może o zamiarze nadania wówczas Uniwersytetowi odrębnej od OCK osobowości prawnej (stowarzyszenie/organizacja pozarządowa). Takie rozwiązanie umożliwiłoby pozyskanie środków na działalność merytoryczną, np. od samorządu wojewódzkiego podobnie jak innym uniwersytetom trzeciego wieku w kraju.
 
W aktualnym jednak stanie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrołęce podlega takim samym regułom jak zespoły taneczne, grupy artystyczne działające w OCK. Strukturę organizacyjną Ostrołęckiego Centrum Kultury ustala Dyrektor w drodze Zarządzenia co też miało miejsce w maju 2019 roku. W wyniku zmian w regulaminie zlikwidowano stanowisko pracy dotychczasowego opiekuna uniwersytetu a zadanie te realizowane będą przez inną komórkę organizacyjną OCK.
 
Tadeusz Wiśniewski
dyrektor OCK”
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 10:21 17-06-2019,   75%
Pierwsze zdanie odpowiedzi dyrektora OCK  wiele mówi...
odpowiedz   •   oceń :  
~Ha, 16:34 17-06-2019,   50%
Bełkot dyrektora
odpowiedz   •   oceń :  
~Kulikoland, 16:41 17-06-2019,   50%
Zasady panujących w ock
Kobita co wyzywa dzieci awansuje na wice
Chłopak co dba o seniorów i darzy ich szacunkiem z wzajemnością  do zwolnienia
odpowiedz   •   oceń :  
~ock, 17:21 17-06-2019,   100%
Ta "kobita" już nie jest zastępcą dyrektora OCK Najkrótsze "panowanie" w historii Ostrołęki.
odpowiedz   •   oceń :  
~olo, 22:22 17-06-2019,   0%
tłumacze :
Towarzysze i towarzyszki. Wróg nasz nie został w pełni pokonany, musimy .....
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń