2017-03-06T14:24:11+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zawitała do Łysych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2413
fot. UG w Łysychfot. UG w Łysych
REKLAMA
1
0
0

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych uczestniczyli w kampanii społecznej Samorządu Województwa Mazowieckiego "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Kampania jest akcją, której celem jest promowanie noszenia elementów odblaskowych, zwiększających bezpieczeństwo na drodze.

3 marca 2017 r. społeczność szkolna gościła Mirosława Augustyniaka - Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Jarosława Kłosińskiego z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Dariusza Mierzejewskiego - Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Jana Pabicha - Zastępcę Dyrektora Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „SPZOZ Meditrans” w Ostrołęce, mł.asp. Krzysztofa Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, mł.asp. Kornelię Suchodolską - Krysińską i Krzysztofa Stypika z Policji w Łysych, Jerzego Ksepkę - Wójta Gminy Łyse oraz ratowników medycznych, pracowników WORD w Ostrołęce i UM w Warszawie.

W czasie spotkania wszystkie dzieci zostały wyposażone w zestawy odblaskowe. Zestawy zawierają cztery elementy, które można przypiąć do plecaka lub założyć na rękę czy nogawkę spodni. Można także podzielić się nimi z najbliższymi członkami rodziny. Ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Noszę odblaski - jestem widoczny” zorganizowanego w szkole.

Dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk przedstawicieli zaproszonych gości odebrali w kategorii uczniów klas III-IV:

Oliwia Lisek, kl. IVa za zajęcie I miejsca,
Joanna Szablak, kl. IIIa za zajęcie II miejsca,
Martyna Bendykowska, kl. IIIa i Iga Dąbrowska, kl. IVa za równorzędne zajęcie III miejsca.

Wśród uczniów klas V-VI nagrodzeni zostali:

Joanna Drężek, kl. V za zajęcie I miejsca,
Mikołaj Rynkiewicz, kl. V za zajęcie II miejsca,
Weronika Podzielna, kl. VIa za zajęcie III miejsca.

Niemało emocji dostarczył dzieciom konkurs wiedzy przygotowany przez Samorząd Województwa Marszałkowskiego. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością zasad bezpieczeństwa dotyczących uczestników ruchu drogowego. Wiedzą i odrobiną szczęścia a tym samym posiadaczką roweru - głównej nagrody została Katarzyna Szablak, kl. IIIa.

Później uczniowie uczestniczyli w panelach promujących bezpieczeństwo przygotowanych przez specjalistów. Swoim doświadczeniem dzielili się ratownicy medyczni. Dzieci przypominały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz miały możliwość praktykowania udzielania pierwszej pomocy na fantomach. W czasie pogadanki z policjantami dzieci dowiedziały się m.in. o zasadach bezpieczeństwa na drodze, na boisku, w domu czy w kontaktach z nieznajomymi osobami. Punktem wyjścia do dyskusji był film „Tak, chcę być bezpieczny…”.  Kolejna grupa uczniów sprawdzała swoje umiejętności rowerowe na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Próbowała też swoich sił na symulatorze jazdy motorem.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×